В Матусівській громаді святкували День села Матусів

21 серпня 2019, 08:48

Кожне місто чи село має свою давню історію, традиції та звичаї. Село Матусів є тим населеним пунктом Шполянського району, минуле якого багате і цікаве, а традиції та звичаї предків передаються з покоління в покоління. Свій День народження село відзначає 14 серпня на християнське свято Маковія.

Сонячного серпневого дня поважні жителі села, молодь та гості поспішали до сільського будинку культури, адже там відбувалось головне дійство свята. Яскраве, в національних кольорах оформлення сцени, традиційна, щоразу цікава й неповторна виставка виробів народних умільців, тематичне музичне оформлення створили піднесено – урочисту атмосферу. Впродовж всього дня для дітей були організовані атракціони, ігри та розваги. Діяла виїзна торгівля, святкова ярмарка та «столи достатку» від фермерських господарств «Ольвія» та «Шипельова О.А.». Також всі бажаючі мали можливість посмакувати смачною козацькою кашею, яку приготували учасники благодійного фонду «Атомани» з міста Корсунь-Шевченківський.

Багато гостей прибуло цього дня до Матусова із сусідніх сіл: Станіславчика, Сигнаївки, Мар’янівки, Буртів, Куцівки, Надточаївки, Іскреного, Носачева, Ротмистрівки, Лебедина та з міста Шполи. Ближче до вечора в сільському будинку культури своїми запальними піснями та танцями глядачам підіймала настрій естрадна співачка СолоХа. Переповнений зал гучними оплесками зустрічав виступ артистки.

Привітати своїх односельчан та гостей свята з Днем села на сцену вийшов голова Матусівської територіальної громади Василь Колісник. Він побажав односельцям мирного неба, благополуччя, достатку та гарного настрою, а також вручив відзнаки та медалі «За участь в антитерористичній операції» воїнам АТО за їх ратний подвиг.

Велике значення для розвитку села мають фермерські господарства та сільськогосподарські підприємства, які турбуються про соціальну сферу села, розвиток інфраструктури та наповнення бюджету. Подяки за вагомий внесок у соціально-економічний розвиток громади, активну громадську позицію, фінансову підтримку та співпрацю були вручені директорам: ФГ «Ольвія» - Кравченку І.В., ФГ «Фенікс» – Гомонюку О.М., СПП «Оліана» – Олійнику А.В., ФГ «Шипельова О.А.» – Шипельову О.А., СПП «Павлівське» – Видаю В.Ю. Цінують у Матусові родинні традиції, шанують історію, а тому ведучі свята згадали поіменно всіх, хто творив минуле і творить сьогодення.

Справжньою родзинкою Матусівського свята стало відзначення та нагородження жителів села у різних номінаціях. Так подарунками відзначили найстарших та наймолодших жителів Матусова. Отримали подарунки матері-героїні, які виростили більше п’яти дітей та віддавали їм своє тепло та доброту батьківського серця. Вітали родини, які більше 60 років живуть у парі; іменинників, які народилися саме 14 серпня. Щедрі оплески лунали на адресу трудових колективів працівників освіти, відділення зв’язку, медичних закладів, підприємців.

В дарунок для всіх звучали музичні вітання від учасників художньої самодіяльності Матусівського сільського будинку культури, жіночий вокальний ансамбль «Лілія», який завітав до Матусова з с. Носачів. Окрасою свята став виступ народного аматорського гурту «Срібні струни» Шполянського будинку культури, запальні танці в виконанні шоу-балету «Кристал» з м. Черкаси, а також вогняне шоу від учасників гурту «Атомани» та святковий салют.

День села в Матусові став гарною традицією, він збирає в дружнє коло сім’ї й родини, відновлює та відроджує українські звичаї.


Виконавчий апарат обласної ради