В обласному краєзнавчому музеї на Різдво виготовляли солом’яного «павука»

08 січня 2020, 14:26

Як повідомляють у Черкаському обласному краєзнавчому музеї, напередодні Різдвяних свят завідувачка відділом етнології Вікторія Наумчук та молодший науковий співробітник відділу етнології Антон Дементьєв провели майстер-клас із виготовлення традиційної різдвяної прикраси – солом'яного «павука», про якого нині дещо призабули.

З давніх-давен наші предки виготовляли його о цій святковій порі кожного року і розміщували на покуті, закріпивши на сволок. Згідно легенди саме павуки, заснувавши вхід в печеру густим павутинням, врятували маленького Ісуса від страти.

Сама прикраса має цікаву повітряну конструкцію. Підвішувалась вона на довгій кінській волосині та крутилась в напрямку руху повітря, згідно енергетики тих людей, хто перебував в оселі. Так розповідали старожили. Вони вірили, що їхнє житло і кожного в ньому присутнього цей «павук» очищає від негативу і налаштовує на позитивну енергетику.

Напередодні Різдва Христового працівники обласного краєзнавчого музею вирішили провести майстер-клас, на якому всі бажаючі його учасники могли створити свого «павука» і, таким чином, підтримати та продовжити давню різдвяну традицію.

Всі учасники дійства висловили віру, що зроблений власноруч і розміщений в домівці «павук» принесе їм усе найкраще в Новому 2020 році.


Виконавчий апарат обласної ради