Валентин Тарасенко здійснив робочі відвідини обласних закладів охорони здоров’я

22 серпня 2019, 14:49

Перший заступник голови обласної ради Валентин Тарасенко разом з головою облдержадміністрації Ігорем Шевченком відвідали обласні комунальні заклади третинного рівня, зокрема, обласну станцію переливання крові, станцію екстреної медичної допомоги та медицини катастроф і обласний кардіологічний центр.

У ході роботи посадовці ознайомилися з матеріальною базою комунальних підприємств, забезпеченням нормативного функціонування та подальшим розвитком.

Так, оскільки розвиток донорства крові та її компонентів є важливою соціально необхідною справою певні виробничі питання вдалося вирішити завдяки підписанню меморандуму про державно-приватне партнерство комунального підприємства та ТОВ «Черкаський обласний центр служби крові «Черкаси-Плазма». За словами директорки товариства Наталії Трофименко, на сьогодні інвестор активно займається осучасненням приміщення та закупівлею нового надточного обладнання для забезпечення потреб обласних медичних закладів у якісних компонентах крові.

Щодо КУ «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» на сьогодні тут існує декілька проблем. Це не лише фінансове забезпечення, але проблеми із кадрами, транспортом. Для забезпечення належного обслуговування жителів області необхідно 118 бригад, а фактично область охоплюють сто одна. Велика розпорошеність. Завдяки тому, що установа має одну з найкращих ремонтних баз, яку вдалося зробити за кошти обласного бюджету,  транспортні одиниці майже завжди на ходу.

Назріла проблема зі спорудженням нової диспетчерської.

Зі своїми надбаннями і проблемами поділилася з керівниками в ході візиту і головний лікар обласного кардіоцентру Світлана Журба. Як вона зазначила, сьогодні кардіоцентр має повний цикл надання допомоги хворим на серцево-судинні захворювання: від поліклініки до стаціонару, від кардіолога до інтервенційного кардіолога чи кардіохірурга.

Однак центр вкрай потребує нових площ, щоб збільшити кількість палат. Із цією метою реконструюють занедбаний одноповерховий корпус колишнього санаторію «Сосновий бір», що дістався їм у спадок, щоб вивільнити площі з головного корпусу. На відновлювальні роботи вже освоєно більше шести мільйонів гривень, з них 54 відсотки з обласного бюджету, а решта – з міського.

Щодо обладнання, в кардіоцентрі продемонстрували роботу нового сучасного ангіографа, на закупівлю якого було використано 23 млн грн.

Після ознайомлення із діяльністю комунальних закладів охорони здоров’я Черкащини будуть напрацьовані конкретні заходи з поліпшення надання медичної допомоги жителям області.


Виконавчий апарат обласної ради