Виставка «66 років Черкаській області. Люди. Факти. Події»

10 січня 2020, 11:39

7 січня 2020 року Черкаська область як адміністративно-територіальна одиниця відзначила 66-річницю свого утворення. У Черкаському обласному краєзнавчому музеї у ці дні було відкрито виставку «66 років Черкаській області. Люди. Факти. Події».

Чи варто говорити, що у самому центрі України, по обидва береги Дніпра, розкинулася черкаська земля, що має славну історію. Ця земля дала Україні національних геніїв Тараса Шевченка і Богдана Хмельницького, героїв визвольних війн Івана Виговського, Петра Дорошенка, Юрка Тютюнника, гайдамацьких ватажків Максима Залізняка та Івана Гонту, полководців Дмитра Неверовського та Івана Черняховського, Кузьму Дерев’янка, всесвітньовідомих вчених Михайла Максимовича, Агатангела Кримського, Сергія Єфремова та Олексія Баха, громадських діячів В’ячеслава Чорновола та Михайла Сироту. У скарбниці світової культури чільне місце займають шедеври наших земляків Івана Нечуя-Левицького, Семена Гулака-Артемовського, Михайла Старицького. Тут творили Петро Чайковський, Василь Симоненко, Микола Негода і Данило Нарбут.

Не менш цікавий в історичному плані період розвитку наш край здобув як обласна адміністративно-територіальна одиниця. За ці роки Черкащина сформувалася як важливий економічний і культурний регіон України зі своїми господарчими особливостями та своєрідними рисами побуту.

Про це у хронологічному порядку розповідають виставкові стенди:  «Наймолодша область України: віхи становлення», потім – період творення; далі – Черкаська область у добу перебудови; роки незалежності тощо.

Окремими розділами представлено громадські організації; національно-демократичний рух; лауреати Шевченківської премії та інші знакові події та розповіді про наших сучасників, які творять новітню історію краю.


Виконавчий апарат обласної ради