Виставка «Гарбузова осінь» приурочена «Велесовій ночі»

30 жовтня 2020, 09:22

У КУ «Обласний художній музей» Черкаської обласної ради відкрили незвичайну виставку. Головними експонатами на ній є звичайнісінькі українські гарбузи.

Організатори виставки вирішили подивувати відвідувачів – жителів міста і його гостей цьогорічними шедеврами природи напередодні свята «Хелловін».

 

До речі, за словами завідувачки відділу науково-освітньої роботи Анжели Алєксанової, українці мали власний аналог заокеанського свята «Хелловін» - «Велесову ніч».

"Із 31 жовтня на перше листопада нині святкують Геловін– іноземне свято. Відомо також, що деякі люди досить негативно ставляться до цього свята. Але слід нагадати, що в нашій культурі був аналог цього свята і відмічали його українці з 31 жовтня на 1 листопада. Називалося воно – "Велесова ніч". Існувало це свято ще з дохристиянських часів і варто зауважити, що на цьому святі не було вирізаних черепів, привидів та павутини, на відміну від Хелловіну ", розповіла Анжела Алєксанова.

 

На виставці представлено різноманіття дарів природи, а всі охочі на відкритті навчалися, як із гарбуза створити посуд або декорувати стіл. 

– Наприклад, на  основі гарбуза великого або маленького можна зробити каструльку-гарбуз для вареників, поклавши всередину фольгу. Вона зберігатиме тепло дуже довго. Або ж декоративну вазу для квітів тощо, – пояснила декораторка Надія Груздєва.

Завітати на виставку або взяти участь у майстер-класі можна у найближчі вихідні та впродовж наступного тижня. Діятиме вона до 8 листопада.


Виконавчий апарат обласної ради