Всеукраїнське свято богатирської сили зібрало кілька тисяч любителів спорту на Чорнобаївщині

19 серпня 2019, 16:00

Минулими вихідними у селі Красенівка Чорнобаївського району відбулося Всеукраїнське свято богатирської сили на призи пам’яті Івана Максимовича Піддубного. На захід з’їхалися спортсмени з різних куточків України, щоб позмагатися між собою.

Як завжди, свято зібрало багато почесних гостей. Серед них, голова облдержадміністрації Ігор Шевченко, народний депутат України Олег Арсенюк, начальник управління сім’ї, молоді та спорту ОДА Максим Зеленський, начальник управління агропромислового розвитку ОДА Ігор Колодка, керівник обласної поліції Валерій Лютий, спонсори свята, депутати обласної і районної рад, сільські голови, видатні спортсмени, духовенство, громадські діячі та жителі області. Олімпійський чемпіон Андрій Хіміч, попри поважний вік, також взяв участь в відкритті свята, саме – передав олімпійський вогонь на свято борцеві з Маріуполя Євгенію Савєті, який і запалив його на п’єдесталі.

Гості свята відвідали садибу І. М. Піддубного, де скуштували смачних пиріжків і випили води з криниці. Також поклали квіти до могили брата Митрофана та відвідали музей історії села.

Після урочистого відкриття свята, розпочався традиційний турнір із греко-римської боротьби. Результати змагань, за рішенням суддівської колегії:

У категорії 87 кг:

 • І місце виборов Фільчаков Ярослав, майстер спорту міжнародного класу, Харківська область
 • ІІ місце виборов Гордубей Дмитро, майстер спорту, Закарпатська область
 • ІІІ місце виборов Суровягін Артем, майстер спорту, м. Київ.

У категорії 97 кг:

 • І місце виборов Крисов Микола, майстер спорту м. Одеса
 • ІІ місце виборов Дегтярьов Андрій, майстер спорту, Донецька область
 • ІІІ місце виборов Белхароєв Зелімхан, майстер спорту, Полтавська область.

У категорії до 130 кг:

 • І місце виборов Чернецький Олександр, заслужений майстер спорту, Донецька область
 • ІІ місце виборов Дубровін Іван, майстер спорту, Донецька область
 • ІІІ місце виборов Вознюк Андрій, майстер спорту, Київська область.

У результаті запеклої боротьби майстра спорту з Донецької області Олександра Чернецького визнано абсолютним чемпіоном турніру з греко-римської боротьби. Посвідчення майстра спорту України міжнародного класу з боротьби греко-римської та нагрудний знак отримав Євгеній Савєта. Посвідчення майстра спорту України класу з боротьби греко-римської отримав Шевченко Назар.

Усі переможці отримали медалі, дипломи оргкомітету свята та грошові премії. Нагороди також отримали судді турніру та тренери, які підготували борців.

Окрім турніру з греко-римської боротьби, до уваги гостей та учасників свята була представлена ціла низка святкових заходів і змагань. Так, громади району організували Спаський ярмарок, на якому можна було продегустувати мед, яблука, кавуни, сирно-молочну продукцію та традиційні українські страви і напої. Місцеве господарство пригощало юшкою та кашею.

Та найбільший інтерес гостей та учасників свята традиційно викликало багатирське шоу «Найсильніша людина свята». У ньому силачі перевертали 350-кілограмову шину, вижимали одною рукою 54-кілограмову гантелю, носили на швидкість на дистанцію 20 м по два 100-кілограмові ковадла одночасно, а потім тягли 3,5 тонну вантажівку.

За участь в турнірі «Найсильніша людина свята» Всеукраїнського свята богатирської сили на призи пам'яті І. Піддубного подякою оргкомітету та грошовою винагородою нагороджено:

 • за 3 місце Олександра Капиноса з с. Піщане;
 • за 2 місце Романа Науменка із с. Красенівка;
 • за 1 місце Богдана Копила з м. Черкаси.

За попередніми підрахунками організаторів, свято відвідало більше трьох тисяч осіб. І це вкотре доводить, що воно потрібне, щоб показати силу духу та міць українського народу.


Виконавчий апарат обласної ради