В селі Родниківка Уманського району відкрито меморіальну дошку бійцю АТО Анатолію ПоліщукуВ селі Родниківка Уманського району відкрито меморіальну дошку бійцю АТО Анатолію ПоліщукуМинулого тижня на фасаді Родниківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відкрили меморіальну дошку на честь загиблого в АТО 39-річного бійця Анатолія Поліщука.

У церемонії відкриття взяли участь голова районної ради Оксана Супрунець, депутат районної ради, директор КСП «Родниківка» Сергій Войченко, сільський голова Руслан Яремчук, мати Анатолія Поліщука Валентина Олександрівна та брат Володимир, командир військового підрозділу, в якому служив полеглий боєць, Сергій Стоян, інші бойові побратими, друзі загиблого й просто небайдужі жителі села.

Теплими й зворушливими словами згадала директор Родниківської ЗОШ Олександра Слупіцька життєвий шлях Анатолія та його життєву позицію. Зокрема, Олександра Іванівна наголосила, що Анатолій як справжній патріот своєї країни не залишився осторонь буремних подій 2014 року, а вирішив добровольцем піти в зону АТО. «Якщо не я, то хто?» – самі ці слова стали його життєвим кредо. Сержант Поліщук був командиром відділення 2-го батальйону спеціального призначення Національної гвардії України «Донбас». Захищаючи територіальну цілісність та незалежність Української держави, загинув 12 лютого 2015 року біля міста Дебальцеве під час виконання бойового завдання.В селі Родниківка Уманського району відкрито меморіальну дошку бійцю АТО Анатолію Поліщуку

Згідно Указу Президента України №270/2015 від 15 травня 2015 року за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі Анатолія Поліщука нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

Право відкрити меморіальну дошку, виготовлену за кошти сільського бюджету, було надано голові районної ради Оксані Супрунець та очільнику Родниківської територіальної громади Руслану Яремчуку.

Звертаючись до присутніх, Оксана Супрунець відзначила: «Анатолій - це справжній герой новітньої історії України, який віддав своє життя за свободу рідної Батьківщини. Його ім’я навік закарбоване до Небесного Легіону захисників Української землі. Ціна, яку ми платимо за свободу і незалежність, є дуже гіркою, бо нам боляче втрачати на війні справжніх патріотів. Не маємо права їх забувати. І сьогодні, у річницю смерті випускника Родниківської школи, мужнього бійця АТО Анатолія Поліщука ми увічнюємо в граніті пам'ять про нього».В селі Родниківка Уманського району відкрито меморіальну дошку бійцю АТО Анатолію Поліщуку

Оксана Анатоліївна висловила матері Валентині Олександрівні слова вдячності за сина, за те, що виховала справжнього Героя української землі та побажала їй міцного здоров’я і довголіття.

Спогадами про загиблого односельця поділився депутат районної ради Сергій Войченко. А командир військового підрозділу Сергій Стоян розповів присутнім про бойові звитяги нашого героя. Учні школи декламували вірші місцевих поетів, присвячені Анатолію Поліщуку та його матері.

Завершився захід покладанням квітів до меморіальної дошки Героя. Хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять загиблих воїнів АТО.

Потім всі присутні вирушили до місцевого кладовища, де на могилі загиблого за спонсорської підтримки депутатів районної ради Миколи Гордія та Сергія Войченка встановлено пам’ятник герою АТО. Тут також відбувся мітинг Пам’яті.Друкувати   Версія для друку