Андрій Сегеда взяв участь в ювілейних урочистостях у Каневі

20 листопада 2019, 17:00

Сьогодні, 20 листопада 2019 року,  відбулося відзначення 80-річчя з дня відкриття музею і пам’ятника Тараса Шевченка на його могилі та відзначення 30-річчя надання Шевченківському заповіднику статусу національного.

Привітати ювілярів завітав заступник голови Черкаської обласної ради Андрій Сегеда.

Розпочалися заходи із покладання квітів до могили Тараса Шевченка та пам’ятного знаку Олексі Гірнику і продовжилися у вестибюлі музею.

Як наголосив генеральний директор заповідника Мар’ян Піняк, сьогоднішній ювілей – це не тільки свого роду історична віха, довжиною у 80 років, а й певний рубіж, що дає можливість оцінити пройдений шлях, згадати добрим словом тих, хто присвятив своє життя, свій талант становленню та розвитку Шевченківського національного заповідника, збереженню і охороні меморіалу, і звичайно, уточнити плани на майбутнє.

У ході урочистостей до вітального слова було запрошено заступника голови обласної ради, який зазначив, що величним є той народ, який народжує таких постатей як Тарас Григорович Шевченко. Навряд знайдеться українець, який не знайомий із його творчістю.

– Будучи ще малим хлопцем в селі Леськове Монастирищенського району, я о 6 годині ранку прокидався під музичні позивні пісні «Реве та стогне Дніпр широкий», якими починало роботу Українське радіо. І для мене це важливо! – згадав Андрій Віталійович.

«В умовах глобалізації нинішнього світу, в умовах, коли технології фактично розмивають межі між націями і державами – ваша робота є визначною, бо ви форпост українськості, і я впевнений, що якщо продовжувати цю роботу, то через 50-100 років наші люди з гордістю говоритимуть: Я – українець!», – наголосив заступник голови обласної ради.

На завершення свого виступу Андрій Сегеда вручив медаль «Гордість Черкащини» генеральному директору Шевченківського національного заповідника Мар’яну Піняку, почесну відзнаку «Черкаській області – 65 років» першому заступнику генерального директора заповідника Ігорю Ліховому та Почесну грамоту Черкаської облдержадміністрації провідному науковому співробітнику відділу охорони пам’яток історії,культури та природи Шевченківського національного заповідника Зінаїді Тарахан-Березі.

Урочистості супроводжувалися тематичними музичними творами на слова Великого Кобзаря, які виконувала Заслужена артистка України Наталія Мамалига.


Виконавчий апарат обласної ради