З досвіду роботи місцевих рад області

За сприяння керівництва ТОВ «Кищенці» п’ять років тому започатковано проведення конкурсу-огляду художньої самодіяльності тих населених пунктів, в яких товариство здійснює свою виробничу діяльність. Відтоді цей захід стрімко почав набувати популярності і вже став традиційним. Загалом призовий фонд творчого заходу від ТОВ «Кищенці» склав 30 тис.грн. Жоден із закладів культури, що взяв участь у конкурсі не залишився поза увагою організаторів.
Серед ухвалених рішень депутати внесли зміни до районного бюджету на 2019 рік, що зумовлені виділенням субвенцій районному бюджету, розподілом вільного залишку коштів районного бюджету станом на 01.01.2019, перерозподілом видатків між кодами економічної та функціональної класифікації установ. З метою забезпечення підвезення учнів на навчання до закладів загальної середньої освіти за рахунок коштів районного бюджету виділено 1 900 000 грн. на придбання двох шкільних автобусів на умовах співфінансування.

Такий висновок зробили мешканці Таганчанської ОТГ з Канівщини після зустрічі з директором Канівського центру первинної медико-санітарної допомоги Наталії Горьової, яку проведено за ініціативи Таганчанського сільського голови Олега Лактіонова та голови депутатської фракції ВО «ЧЕРКАЩАНИ» в Таганчанській сільській раді Леонтія Савченка.

Наприкінці березня світова музична спільнота вшановувала пам’ять видатного польського композитора Кароля Шимановського, життя якого тісно пов’язане з с. Тимошівкою, де композитор народився та написав багато своїх ранніх творів. Для вшанування пам’яті Кароля Шимановського минулого тижня на Кам’янщину відвідав консул Республіки Польща – Яцек Гословський з працівниками консульства.

Україна славиться багатющим національним духовним надбанням. Однією з великих чеснот, яку беремо в дорогу життя, це – пісня, виконана на бандурі. Її багатство і краса відомі усьому світові.  Звуки бандури такі прекрасні і відверті, захоплюючі і щирі, що не мають часу і кордонів, розкривають світові велич нашої національної ідентичності.

На нараді узгоджено план дій щодо розвитку територій населених пунктів ОТГ, їх інфраструктури, створення та діяльності комунальних підприємств, наповнення місцевого бюджету. Передбачено розширення співпраці з підприємцями, адже більшість із них і надалі планують провадити свій бізнес на території населеного пункту, що дасть можливість збільшити число робочих місць тощо.

Як інформують у Жашківській міській ОТГ, учні Жашківської спеціалізованої школи №1 – активні учасники численних проектів та акцій.Цього року вони долучилися до освітнього  проекту  «Відкривай Україну».

Напередодні відзначення Дня благоустрою та Дня довкілля в Україні працівники Черкаської районної ради та районної державної адміністрації, її структурних підрозділів здійснили прибирання територій прилеглих до автодороги Черкаси – Чигирин. В ході прибирання було проведено розчистку території від сухих гілок, кущів, різноманітного сміття. Зелені зони очищено від торішнього листя.Своїм прикладом працівники районної ради та райдержадміністрації закликали керівників підприємств, установ, організацій району, усіх мешканців краю долучатись до подібних акцій.
Канівське міське управління соціального захисту населення інформує про можливість отримати безкоштовну психологічну реабілітацію та санаторно-курортне лікування на базі санаторію ТзОВ «Пансіонат «Ірбіс», що у м. Скадовськ Херсонської області.
Завдяки небайдужому сільському голові, активним односельчанам, громаді вдалося залучити значні коти з обласного бюджету. Розробивши відповідний проект й отримавши погодження, отримали на співфінансування 859 тис. грн на придбання нового трактора, причепа, косарки, подрібнювача гілок (загальна вартість проекту 1 млн. 145 тис. грн). Ще один проект на суму 198 тис. грн для придбання твердопаливного котла для сільського будинку культури також підтримали депутати обласної ради. Також мошурянам вдалося залучити 569 тис. грн із обласного бюджету на будівництво водогону протяжністю 1 кілометр 767 метрів.