Фінансові органи райдержадміністрацій та об’єднаних територіальних громад отримали усі параметри для формування місцевих бюджетів

25 листопада 2019, 09:31

Як відомо, Верховна Рада України ухвалила Закон «Про Державний бюджет України на 2020 рік». Як інформують на урядовому порталі, відповідний законопроєкт № 2000 підтримали в другому читанні та в цілому 279 народних депутатів. Не голосували 28 народних депутатів, а утрималися 38.

Бюджет на 2020 рік базується курсі 27,5 гривні за долар. Доходи бюджету мають скласти 1,09 трильйона гривень, а видатки — 1,18 трильйона гривень.

Основні пункти з Держбюджету-2020:

На реалізацію програми із забезпечення шкіл необхідним обладнанням виділять 3,5 млрд грн. На поліпшення соцзахисту окремих категорій населення виділять 3,8 млрд грн. Граничний розмір державного боргу складе 2045,1 млрд грн. Обсяг платежів з погашення державного боргу складе суму 282,1 млрд грн (на зовнішній борг - 120,3 млрд грн, а на внутрішній - 161,9 млрд грн).

ВВП виросте на 3,7%, а споживчі ціни - на 5,5%. Середня зарплата становитиме 12497 грн. Середньорічний курс гривні затверджений на рівні 27 грн / дол.

На розвиток дорожньої інфраструктури закладено 73,7 млрд грн, що на 37% більше, ніж в минулому році.

Фінансування Пенсійного фонду з державного бюджету становитиме 173 млрд грн (+802 млн грн надбавки для самотніх пенсіонерів).

Кошти на виплати субсидії заплановані у бюджеті - 48 млрд грн.

На освіту планується направити 145,1 млрд грн, що на 12,7% більше минулорічного показника бюджету.

Загальні видатки на охорону здоров'я становлять 113,3 млрд грн, що на 15,1 млрд більше ніж було закладено у бюджеті на 2019 рік. Зокрема, на програму медичних гарантій виділено 72 млрд грн., з них більше 19 млрд грн. заплановано для первинної ланки, а 14,5 млрд грн. — субвенція для спеціалізованих закладів охорони здоров’я вторинної ланки, яка надаватиметься в період з 1 січня по 31 березня 2020 р.

На фінансування програми «Доступні ліки» видатки збільшаться до 3,2 млрд грн., у тому числі на лікування цукрового та нецукрового діабету. З квітня 2020 р. реімбурсацію препаратів інсулінів здійснюватиме Національна служба здоров’я України, і 210 млн грн. закладено нареімбурсацію препаратів інсуліну за субвенцією до кінця березня 2020 р.

Серед іншого, уряд скорочує чисельність працівників райдержадміністрацій. «Це зумовлене тим, що внаслідок реформи децентралізації їхні функції активно переходять до об'єднаних територіальних громад», - пояснюють в уряді. Це рішення дозволить оптимізувати роботу райдержадміністрацій та зменшити витрати бюджетних коштів, які можуть бути спрямовані на розвиток громад на відповідних територіях.

Про інші бюджетні новації розповіла директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Наталія Кравченко у ході засідання координаційної наради, що відбулася минулого тижня. Вона, зокрема, наголосила, що фінансові органи райдержадміністрацій та об’єднаних територіальних громад отримали усі параметри для формування місцевих бюджетів. Їх їм рекомендують затвердити до 25 грудня.

Інформуючи про ухвалення кошторисів, Наталія Кравченко звернула увагу, що із 1 квітня 2020 року заплановано передати до Державного бюджету оплату медичних послуг комунальним закладам охорони здоров’я за договорами з Національною службою здоров’я.

Фінансування енергоносіїв при цьому залишається на плечах місцевих органів влади, також вони можуть надавати додаткові кошти на фінансову підтримку закладів охорони здоров’я.

Тож райони та громади повинні зазделегідь напрацювати чіткий план дій щодо визначення потреби у фінансовій підтримці таких закладів, її розподілу між ними, прийняття відповідних місцевих програм. Тобто райлікарня має мати спільний бюджет.

Наступне. Фінансування пільг та субсидій населенню на тверде паливо та соціальних допомог сім’ям з дітьми буде здійснюватися Міністерством соціальної політики без надання субвенцій місцевим бюджетам.

Щодо обсягів державних та обласних інвестиційних коштів (Державний фонд регіонального розвитку, обласний екологічний фонд), – вони будуть розподілятится з метою отримання максимального ефекту у відповідних галузях.


Виконавчий апарат обласної ради