Громадська майстерня – новий крок у сфері побутового обслуговування жителів ОТГ

19 жовтня 2020, 10:01

Минув місяць, як у Єрківській ОТГ Катеринопільського району відкрили громадську майстерню, яка дуже сподобалася мешканцям громади. Майстерню було створено у рамках грантового проєкту «Запуск громадських майстерень у 3 громадах Черкаської області». Впроваджується він у межах спільного проєкту «Посилене партнерство для сталого розвитку», що реалізується  в Україні за фінансової підтримки Уряду Швеції. Проєкт спільно реалізували Благодійний фонд "МХП – Громаді" та Черкаська агенція регіонального розвитку.

Голова Єрківської ОТГ Леонід Польовий розповідає:

– Це такий сучасний прообраз будинку побуту. Тут можна буде і по дереву працювати, і по металу, тут буде згодом і моделювання. Повірте, не в кожного вдома є всі необхідні інструменти для роботи. Наприклад, маємо в громаді одну майстриню, яка шиє на дому, а тут сучасне обладнання, на якому вона зможе успішно попрацювати. За час, відколи ми взяли участь в проєкті, спільно зі спонсорами вдалося відкрити першу чергу майстерні, але її ще будемо доопрацьовувати.

Директорка БФ «МХП – Громаді» Тетяна Волочай зазначила, що на Катеринопільщині працюють підприємства Групи МХП, зокрема і Катеринопільський елеватор, і НВФ «Урожай», наповнюючи місцеві бюджети. При цьому поряд з бюджетоутворюючими підприємствами діє і Благодійний фонд, який активно займається розвитком громад.

«Якщо у вас є ідея і ви хочете її реалізувати самотужки, то це одна річ. А коли об’єднуєтеся, то виходить набагато краще. Саме так вийшло з громадською майстернею в Єрках. Ми об’єднали зусилля громади, влади, спонсорів і фінансового донора і запустили громадський простір не лише для надання послуг населенню, а й для розвитку і навчання людей. Громадська майстерня в Єрках може стати гарним прикладом і для інших сіл та містечок Черкащини, де громада готова до реалізації успішних практик. Варто додати, що від початку і до завершення цим проєктом опікувався директор НВФ «Урожай» Олександр Воскобойніков». – наголосила Тетяна Волочай.

Представник Черкаської АРР, проєктний менеджер Світлана Остряніна зазначила, що рада реалізації цієї ідеї, бо була долучена до проєкту від зародження до, власне, результату.

– Тепер у Єрках є приміщення, куди може прийти будь-хто поремонтувати речі, щось полагодити. Окрім того, це буде такий собі простір для молоді, яка може сюди прийти, дізнатися технологічні розробки, спробувати себе в 3D-моделюванні. А дорослі зможуть провести майстер-клас по роботі з деревиною тощо, – каже Світлана Остряніна.

Головна мета проєкту – підтримка та розвиток підприємницького потенціалу жителів громад у сфері побутового обслуговування, надання мешканцям громади високоякісних побутових послуг, наближення їх до місць проживання громадян.


Виконавчий апарат обласної ради