Іваньківська громада демонструє гарні справи у своєму розвитку

06 серпня 2019, 09:22

За інформацією Черкаського Прес-клубу, у Іваньківській ОТГ на Маньківщині є свій ландшафтний парк, а випускникам дарують іменні банківські картки. А ще вона демонструє гарні приклади свого розвитку.

Об’єднаній громаді виповнилося лише півтора року. Створена вона із 4 сіл (Іваньки, Тимошівка, Березівка, Крачківка) та об’єднала понад 4170 мешканців. Голова ОТГ Леся Поліщук розповідає, що громада невпинно розвивається відразу у кількох напрямках: тут працюють над відкриттям ЦНАПу, забезпеченням участі у проекті «Поліцейський офіцер громади», облаштуванням квартир для АТОвців та дітей-сиріт у колишньому приміщенні дитсадка.

Власні надходження громади складають більше 15 мільйонів. Торік виконали бюджет на 32 мільйони, із урахуванням усіх одержаних субвенцій.

У цій громаді гарно господарюють і прикладів цього чимало. Ось один із фактів: на території ОТГ 11 ставків. Громада провела аудит, склала водні паспорти – і виставила на аукціон ті водойми, оренда на які закінчилася. Як наслідок, ставок, що раніше приносив 1400 гривень у рік, тепер приносить громаді 50 тисяч гривень!

  На базі колишнього приміщення дитсадка (де уже діє відкрито центр культури і дозвілля для довколишніх мешканців), облаштують квартири для АТОвців та дітей-сиріт громади.

  До речі, про дозвілля: у центрі села Іваньки, де раніше був стихійний ринок, за згодою людей створили парк із дитячим майданчиком, де проводять свята для всієї громади, на яких грає власний духовий оркестр. Саме у Іваньках знаходиться одна із туристичних окрас  краю: ландшафтний парк “Олександрія”, який громада хоче включити до туристичних маршрутів. 

  До кінця року у ОТГ мають відкрити ЦНАП, а ще запрацює поліцейський офіцер громади. У громаді створили комунальне підприємство, для якого купили трактор з супутнім обладнанням для косіння трави, чищення снігу та посипки тротуарів узимку.

  Як і у кожній громаді, тут ремонтують дороги та вуличне освітлення, а у місцевих школах відкривають сучасно обладнані класи.

   А ще не у кожному місті знайдеш таку школу, як у Іваньках. Крім інтерактивних дошок та лінгафонних кабінетів, які сьогодні можна побачити у більшості шкіл ОТГ, тут створюють оригінальні панно і картини, що перетворюють однотонні шкільні стіни на казкову країну. Їх автори – директор школи та її учні. Вони розмальовують коридори школи, створюючи «Місто наших мрій» (у рамках  освітнього проекту «Відкривай Україну»).

   Громада взяла на себе забезпечення школярів безкоштовним молоком та фруктами, а згодом вирішили пекти для дітей ще й пиріжки – для чого у всі школи  спеціально закупили професійне пекарське обладнання.

   А ще особлива деталь: випускникам школи громада завела традицію дарувати відкриті на їх імена банківські карти з певною сумою на рахунку.


   Виконавчий апарат обласної ради