Уряд затвердив Критерії доступності виборчих дільниць для маломобільних груп населення

13 жовтня 2020, 12:19

Уряд затвердив розроблений Мінрегіоном проєкт постанови щодо затвердження критеріїв доступності приміщень для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, що надаються дільничним виборчим комісіям звичайних виборчих дільниць для організації їх роботи та проведення голосування.

«Ці Критерії дозволять забезпечити доступність та інклюзивність виборчого процесу, а отже сприятимуть дотриманню виборчих прав осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення», — зазначив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов

Зокрема, Критеріями передбачено облаштування не далі, ніж 50 метрів від виборчої дільниці безоплатних паркомісць, встановлення пандусів або піднімальних пристроїв, обладнання шляхів руху до будівлі та приміщень виборчих дільниць засобами орієнтування та інформаційної підтримки.

Пішохідні доріжки, тротуари і пандуси мають бути рівним та без бордюрів, що можуть перешкоджати пересуванню на кріслах колісних або на милицях. Дверні отвори приміщень мають бути без порогів і перепадів висот підлоги, ширина дверних отворів і відкритих отворів у стіні, а також виходів з приміщень виборчих дільниць на сходову клітку має становити не менше 90 см.

Якщо наявні приміщення виборчих дільниць не повністю пристосовані для потреб осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, забезпечити безперешкодний доступ до таких приміщень мають місцеві органи виконавчої влади та місцевого самоврядування. Час для цього ще є.


Виконавчий апарат обласної ради


Source URL: http://oblradack.gov.ua/uryad-zatverdiv-kriterii-dostupnosti-viborchikh-dilnic-dlya-malomobilnikh-grup-naselennya