Валентин Тарасенко: фестиваль «Крутий заміс» популяризує українські традиції

05 серпня 2019, 09:40

Цими вихідними село Мельники Чигиринського району зустрічало гостей унікального свята, яке організатори назвали «Крутий заміс». Це вже вдруге ТОВ «НВФ «Урожай», що належить до групи компаній «Миронівський хлібопродукт», проводить його у перші дні серпня. Партнером фестивалю є також Благодійний фонд «Урожай — громаді!».

Як розповідають ініціатори фесту, головна мета – об’єднати черкащан на духовно багатій землі, де можна заряджатися енергією та позитивними емоціями. Отож і вирішили, що село Мельники поруч із Холодним Яром якнайкраще підходять для цього – із концертами, квестами, ярмарком майстрів, глиняною толокою, конкурсами та смаколиками з усієї Черкащини.

Цьогоріч організатори облаштували сцену, глядацький зал, фотозони, дитячі локації для розваг та майстер-класів — усе, аби привабити якомога більше людей.

- «Крутий заміс» — це свято майстерності, духовності, єднання і краси, – зазначив директор ТОВ «НВФ «Урожай» Олександр Воскобойник. – Ідея виникнення цього заходу є досить неочікуваною. Місцевий активіст Юрій Романча, який працює у нашому товаристві, запропонував створити мистецький фестиваль задля того, щоб популяризувати українську культуру. Наша команда вирішила облаштувати його саме у Мельниках. Дуже боляче усвідомлювати, що сюди часто приїжджають люди з різних регіонів країни, а черкащан доводиться «гнати палицею». Тут немає ніякої політичної складової. Це просто свято для людей.

Особливістю цьогорічного фестивалю стала спільна молитва за Україну, яку всі присутні виконували разом із святими отцями.

Голова Благодійного фонду Тетяна Волочай зазначила, що їхній фонд працює уже п’ять років і постійно долучається до різноманітних заходів, незважаючи на те, хто є їх ініціатором. Головне – ідея і суспільне значення. Фестиваль «Крутий заміс» належить саме до таких. А ще вдало вибрано місце його проведення. Він завжди буде притягувати до себе справжніх українців.

Учасників та гостей фестивалю привітав перший заступник голови обласної ради Валентин Тарасенко. Він, зокрема, зазначив, що товариство «НВФ «Урожай» разом із Благодійним фондом «Урожай – громаді!» на Черкащині проводять багато різних заходів, яких уже важко й порахувати. Серед них і «Крутий заміс», який дивує не лише своєю оригінальністю, але і своєю масштабністю.

Валентин Тарасенко висловив велику вдячність організаторам фестивалю за усі корисні справи, побажав їм нових успіхів, а також вручив Почесну грамоту творчому колективу «Крутий заміс» за значний внесок у розвиток галузі культури та популяризацію українських традицій.

«Нація – це не лише мова. Нація – це не лише спільне проживання на одній території. Нація – це культура, ремесла, а ще більше традиції, що передаються і зберігаються від покоління до покоління і допомагають нам об’єднуватися, відчувати себе єдиними», – підсумував перший заступник голови обласної ради Валентин Тарасенко.

А відвідувачі і гості свята впродовж усіх днів насолоджувалися не лише новими знайомствами, виступами вокалістів та різних мистецьких гуртів, конкурсами чи розвагами, але й екотуризмом, пробували свої здібності у майстер-класах, квестах, найрізноманітніших змаганнях, створенні пісень, віршуванні, гончарстві, мали можливість побачити козацьке весілля, ритуал очищення, випробувати себе у конкурсі «КрутоБорщ» та багато-багато іншого.

Як повідомив присутнім ідейний організатор свята, житель села Мельники Юрій Романча, фестиваль поповнився одним із своєрідних символів, має свою душу – буквально напередодні він із однодумцями тут «випалили» фігуру «Душі» фестивалю і кожний відтепер може сфотографуватися з нею.

В цілому численні відвідувачі мали можливість проникнутися колоритом українських традицій, навчитися давнім українським ремеслам, перейняти традиції, а головне – відчути круту й неоднорідну українську культуру і, зрештою, наповнити себе магією холодноярської землі.


Виконавчий апарат обласної ради