На контролі – впровадження реформи у закладах медицини Черкаського району
Враховуючи перехід закладів охорони здоров’я вторинного рівня на фінансування Національною службою здоров’я України з 01 квітня 2020 року, днями у Черкаській районній раді проведено робочу зустріч з відповідальними службами комунальних некомерційних підприємств «Черкаська центральна районна лікарня» та «Черкаська районна лікарня с. Мошни» Черкаської районної ради, за участю головного лікаря комунального некомерційного підприємства «Черкаський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Черкаської районної ради Ганни Пантюхіної, начальника фінансового управління райдержадміністрації Ганни Шокот та працівників виконавчого апарату районної ради.
На початку зустрічі голова районної ради Олексій Собко спільно з заступником голови Черкаської районної державної адміністрації Петром Коренюком перевірили стан виконання доручень за підсумками проведеної зустрічі 21 грудня 2019 року.
За повідомленням головного лікаря КНП «Черкаська центральна районна лікарня» Миколи Гуськова, враховуючи процеси реформи галузі охорони здоров’я, планується скоротити 20 відсотків посад установи. Про наміри аналогічного скорочення в розмірі 23 відсотків посад повідомила головний лікар КНП «Черкаська районна лікарня с. Мошни» Любов Іващук.
Щодо забезпечення зазначених лікарень комп’ютерною технікою, програмним продуктом та супутніми послугами і їх встановлення заступник головного лікаря КНП «Черкаська центральна районна лікарня» Володимир Кобаль повідомив, що планується встановлення 50 комп’ютерних комплексів з відповідною оргтехнікою. Надавачем послуг програмного забезпечення визначено медичну інформаційну систему «Doktor Eleks». Вона впроваджена в закладах охорони здоров’я Золотоніського, Уманського районів, в частині обласних закладів охорони здоров’я. Зазначена система – одна з чотирьох в Україні, що надає повний пакет відповідних послуг із системного забезпечення.
Своїм досвідом роботи впровадження комп’ютеризації медичних послуг поділилася головний лікар КНП «Черкаський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Ганна Пантюхіна, яка зазначила, що на первинній ланці в режимі тестування працює медична інформаційна система «Helsi». Основне, що відрізняє зазначену систему від інших, – це те, що головний сервер знаходиться в місті Києві.
За повідомленням головного лікаря комунального некомерційного підприємства «Черкаська районна лікарня с. Мошни» Любові Іващук в закладі заплановано встановити 25 комп’ютерних комплексів з відповідною оргтехнікою. Надавачем послуг програмного забезпечення визначено медичну інформаційну систему «МедІнфоСервіс».
Заступник голови райдержадміністрації Петро Коренюк наголосив на тому, що право вибору медичної інформаційної системи має особисто кожний медичний заклад, але головне, щоб громадянин мав змогу отримати вчасну, якісну медичну допомогу.
Підсумовуючи, голова районної ради Олексій Собко зауважив, що на сьогодні учасники робочої зустрічі почули лише наміри та плани щодо впровадження реформи закладів охорони здоров’я вторинного рівня, а час спливає, тому запропонував невдовзі провести повторну зустріч, на якій зазначені комунальні заклади мають продемонструвати відповідні договори з придбання комп’ютерної техніки та медичних інформаційних систем. Обумовлено також, що 1,6 мільйонів гривень на комп’ютеризацію та інформатизацію закладів вторинної ланки спрямують з районного бюджету. Ще 1 мільйон субвенції надійде з бюджету Червонослобідської сільської ради.