Стартував черговий етап подання декларацій: що треба знати
Із 01 січня 2020 року розпочався черговий етап подання до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – Реєстр), щорічних електронних декларацій за 2019 рік відповідно до Закону України «Про запобігання корупції».
Національне агентство з питань запобігання корупції акцентує увагу на тому, що потрібно зробити декларанту.
По-перше, перевірити адресу електронної поштової скриньки, яка вказана у персональному кабінеті Реєстру.
По-друге, перевірити термін дії та працездатність кваліфікованого електронного підпису для роботи з Реєстром.
Для правильного заповнення декларації необхідно скористатися рекомендаціями щодо роботи з Реєстром та роз’ясненням щодо заповнення електронних декларацій .
Звертаємо увагу, що Законом України від 02.10.2019 № 140-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції» внесено ряд змін, зокрема до статей 1, 3, 45, 46 та 52 Закону України «Про запобігання корупції».
Зокрема, підлягають декларуванню банківські та інші фінансові установи, у тому числі за кордоном, в яких у суб’єкта декларування або членів його сім’ї відкриті рахунки (незалежно від типу рахунку, а також рахунки, відкриті третіми особами на ім’я суб’єкта декларування або членів його сім’ї) або зберігаються кошти, інше майно.
Такі відомості включають дані про тип та номер рахунку, дані про банківську або іншу фінансову установу, осіб, які мають право розпоряджатися таким рахунком або мають доступ до індивідуального банківського сейфу, осіб, які відкрили рахунок на ім’я суб’єкта декларування або членів його сім’ї.
Додається вимога щодо декларування фінансових зобов’язань членів сім’ї декларанта.
Скасовується норма щодо обов’язковості декларування фінансових зобов’язань, розмір яких не перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня звітного року.
Додається норма про те, що дані про об’єкт декларування, який перебував у володінні або користуванні суб’єкта декларування або членів його сім’ї, зазначаються в декларації, якщо такий об’єкт перебував у володінні або користуванні станом на останній день звітного періоду або протягом не менше половини днів протягом звітного періоду.
Також з 1 січня 2020 року обов’язок повідомляти Національне агентство про суттєві зміни у майновому стані стосується лише суб’єктів декларування, які є службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, та суб’єктів декларування, які займають посади, пов’язані з високим рівнем корупційних ризиків відповідно до статті 50 Закону України «Про запобігання корупції».
Довідково: З 1 січня 2020 року Законом України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб – 2102 грн.