Підготовлено і презентовано фінальну версію законопроєкту про продаж землі

15 січня 2020, 09:13

13 січня проведено публічне обговорення фінальної версії законопроєкту про обіг земель сільськогосподарського призначення №2178-10. Під час заходу представники Уряду, депутати фракції «Слуга народу», Аграрного комітету ВРУ пояснили запропоновані зміни до законопроєкту.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

«Законопроєктом враховані всі зауваження учасників ринку та громадянського суспільства. Під час доопрацювання законопроекту були враховані інтереси українських громадян та інтереси національної безпеки України, тому його можна вважати перемогою суспільного діалогу і громадянського консенсусу. Сьогодні у світі є лише декілька країн, у яких діє мораторій на продаж сільськогосподарських земель – це Куба, Північна Корея, Венесуела, Конго, Таджикістан та Україна. Зняття цього обмеження дасть можливість власникам земельних ділянок реально реалізувати своє законне право нею розпоряджатися та встановить європейські, чесні та прозорі правила гри на ринку. Український фермер отримає можливості та стимули для розвитку у вигляді державної підтримки», - йдеться у повідомленні.

У фінальній версії законопроєкту доступ іноземців до ринку землі можливий лише після референдуму, росіяни не зможуть купити українську землю навіть після нього.

«Наразі купувати земельні ділянки зможуть громадяни України, юридичні особи України, учасниками яких є лише громадяни України, територіальні громади та держава. До референдуму заборонено купувати українську землю іноземцям і особам без громадянства», - розповів голова Комітету з питань аграрної та земельної політики Верховної Ради України Микола Сольський.

 

Встановлюється ліміт щодо концентрації землі в одні руки – не більше 10 тисяч гектарів. Також встановлена мінімальна ціна на землю, нижче якої її не можна продати.

«Ця норма прописана як запобіжник проти шахрайських дій щодо власників паїв. Шахраї не зможуть видурити у бабусі пай за гривню. До 1 січня 2030 року ціна продажу земельних ділянок, не може бути меншою за їх нормативну грошову оцінку (25-30 тис. грн за гектар)», - коментує міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов.

Розрахуватися за придбану землю можна буде лише безготівково. При цьому покупець має надати документи щодо законності походження коштів, за які купується земля. На відповідність вимогам законодавства перевірятимуть нотаріуси. Якщо походження коштів не буде підтверджено – операція з купівлі землі буде неможливою.

Отже, Міністерство підготувало презентацію законопроєкту 2178-10 до другого читання. Далі – справа за народними депутатами.


Виконавчий апарат обласної ради


Source URL: https://oblradack.gov.ua/pidgotovleno-i-prezentovano-finalnu-versiyu-zakonoproektu-pro-prodazh-zemli