Депутати обласної ради ухвалили обласний бюджет на 2021 рік

24 грудня 2020, 14:44

Сьогодні проведено позачергову сесію обласної ради, головним питання якої було ухвалення обласного бюджету на 2021 рік.

Після обговорення депутати визначилися і 55-ма голосами підтримали головний фінансовий документ області, який відповідно Регламенту обласної ради попередньо було обговорено в постійних комісіях. Таким чином головні розпорядники коштів – управління і департаменти облдержадміністрації, інші органи виконавчої влади і місцевого самоврядування, бюджетні установи  отримали чіткі орієнтири доходів бюджету і його видатків.

Загалом дохідна частина бюджету складає 2 676 млн грн, із них 50,7% - власні доходи (податки і збори), а 49,3% - міжбюджетні трансферти (субвенції та дотації).

Видатки складають 2 673 млн грн. 87% видатків загального фонду передбачається на захищені статті бюджету. Зокрема, 1 177 млн грн (69,7% загального обсягу видатків) спрямовується на заробітну плату з нарахуваннями, 168 млн грн (9,9%) - на оплату комунальних послуг, 9 714 тис. грн (0,6%) – на медикаменти та перев’язувальні матеріали, 65 682 тис. грн (3,9) – продукти харчування, 53 271 тис. грн (3,1%) – стипендії.

Щодо розвиткової складової бюджету 2021 року, то 599 млн грн заплановано на утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури, 15 млн грн – на співфінансування інвестиційних проєктів, що реалізуються за рахунок коштів ДФРР, 16 млн грн – на природоохоронні видатки.

А розпочалося пленарне засідання, яке відкрив і вів голова обласної ради Анатолій Підгорний, із розгляду питань щодо зміни найменування двох комунальних закладів, а саме: «Регіональний центр з фізичної культури і спорту інвалідів «ІНВАСПОРТ» на КЗ «Регіональний центр з фізичної культури і спорту ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ «ІНВАСПОРТ» Черкаської обласної ради та комунального закладу «Обласна дитячо-юнацька спортивна школа для інвалідів» на КЗ «Обласна дитячо-юнацька спортивна школа ДЛЯ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ Черкаської обласної ради».

Далі ухвалено рішення про звільнення від орендної плати орендарів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Черкаської області, що підлягають під дію постанови КМУ від 09.12.2020 № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» на період встановлення карантину та запровадження обмежувальних заходів з 8 до 24 січня 2021 року.

Підтримано Програму розвитку малого та середнього підприємництва Черкаської області на 2021-2025 роки; затвердили обласну комплексну програму «Турбота» на 2021-2027 роки та продовжено до 31.12.2021 термін дії Програми підтримки органів місцевого самоврядування у Черкаській області на 2017-2020 роки».

Щодо внесення змін до рішення обласної ради від 16.12.2016 № 10-2/VII «Про програму підтримки діяльності органів виконавчої влади на 2016-2020 роки» депутати поверталися двічі. З другої спроби рішення отримало необхідну кількість голосів.

Наступним обранці погодили внесення змін до обласного бюджету Черкаської області на 2020 рік.

На завершення роботи депутати ухвалили рішення про умови оплати праці голови обласної ради, першому заступнику та заступникам голови обласної ради.

Окремим рішенням ухвалили також порядок виплати середньої заробітної плати звільненому з виборної посади першому заступнику голови обласної ради.

Наостанок більшістю голосів ухвалено рішення про проведення оцінки корупційних ризиків у діяльності Черкаської обласної ради та підтримано звернення, подане фракцією політичної партії «Європейська солідарність», до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів щодо розширення переліку джерел доходів районних бюджетів, адже змінами, внесеними до Бюджетного кодексу України, визначений перелік джерел доходів районного бюджету не забезпечує необхідного ресурсу для функціонування органів місцевого самоврядування районного рівня.


Виконавчий апарат обласної ради


Source URL: https://oblradack.gov.ua/deputati-oblasnoi-radi-ukhvalili-oblasniy-byudzhet-na-2021-rik