Черкащани станцюють на міжнародному фестивалі в Італії

25 травня 2022, 12:29

Артисти балетної групи Черкаського академічного заслуженого українського народного хору обласної філармонії візьмуть участь у танцювальному фестивалі «La Borgata che Danza» в Італії. Черкащани презентують там мистецтво українського народного танцю.

- Ми дуже раді, що з усієї України саме черкаський колектив представлятиме нашу державу на міжнародному фестивалі. Тут нам неабияк допомогла обласна рада, - розповідає очільник філармонії Юрій Федоряка і додає: - Як тільки в облраду надійшли офіційні запрошення, то мені відразу зателефонував перший заступник голови Роман Сущенко і запропонував взяти участь у цьому фестивалі. Співпрацюючи з Мінкультом, ми швидко вирішили організаційні питання, зокрема з дозволами для чоловіків виїжджати за кордон. Тож тепер балетна група Черкаського народного хору зможе гідно представити українські народні танці в Італії. До речі, саме культура нашої держави є провідною темою цьогорічного фестивалю.

Також очільник філармонії розповів, що перед фестивалем відбудеться пресконференція. Черкащани готуються розповісти журналістам про реальну ситуацію в Україні, про наслідки російської агресії проти мирних жителів, інфраструктури, зокрема й культурних пам’яток. Окрім того, на фестивалі представлять виставку малюнків, які намалювали діти, що тікали разом із батьками із зони бойових дій.

Що ж до танцювальної програми, то артисти підготували кілька танців.

На фото балетмейстер-постановник Ірина Ворошилова по центру

Балетмейстер-постановник Черкаського народного хору Ірина Ворошилова розповіла, що розпочнуть традиційно із привітання - танцем «Зеленеє жито, зелене». У програмі є і «Весняний козачок» - це наш традиційний гопак, також станцюють жартівливий танець «На лавці» та  «Польку-свербилівку».

Артистка балету Кароліна Цибульникова

Артисти тренуються щодня і дуже хвилюються, хоч і не вперше виступають за кордоном.

- Нам надана відповідальність - представити Україну і наші традиційні танці, тому хвилюємося. Але я впевнена, що виступимо достойно. Культура зажди об’єднувала, підтримувала й надихала українців захищати свою державу. Тому , сподіваюся, надихне італійців нас підтримати, - додає артистка балету Черкаського народного хору Кароліна Цибульникова.

 За словами першого заступника голови облради Романа Сущенка, важливо що зараз Черкащина має можливість представити свої таланти на одному з фестивалів в Італії.

- Маємо нагадувати світу, що в Україні досі триває війна, досі страждають наші люди, російські війська знищують міста і села, зруйновано вже чимало й закладів культури. Про це треба говорити і  особливо в Італії, адже ми  чуємо звідти заяви деяких лідерів про необхідність примирення України й росії на умовах кремля. Більше того у цей час ми маємо демонструвати свою перевагу: інтелектуальну, фізичну, моральну й культурну. І тут допоможе мова танцю, - додає Роман Сущенко.

Довідково: танцювальний фестиваль «La Borgata che Danza» відбудеться 27-29 травня в курортному місті Беларія-Іджеа-Марина (Італія), регіон Емілія Романья. Він заснований у 1993 році. Під час дійства учасники представляють традиційні музичні твори й танці різних народів світу. Щорічно одна з країн презентує себе на цьому майданчику. У 2022-му році організатори фестивалю вирішили  присвяти триденний фестиваль українській культурі.


Виконавчий апарат обласної ради


Source URL: https://oblradack.gov.ua/cherkaschani-stancyuyut-na-mizhnarodnomu-festivali-v-italii