В обласному онкодиспансері провели першу трансплантацію від напівсумісного донора

05 серпня 2022, 11:41

Медики Черкаського обласного онкологічного диспансеру провели першу операцію з пересадки кісткового мозку від донора, сумісного на 50 відсотків. Орган пересаджували від доньки пацієнтки, для якої це була єдина надія на життя, розповів лікар-гематолог Дмитро Гамов. Про це повідомляє Суспільне.

Успішну операцію зробили місяць тому, а сьогодні пацієнтку вже готують до виписки. За цей час пані Юлія дуже скучила за рідними, адже могла спілкуватися з ними лише телефоном. 

- Всіх обійму, я за всіма скучила, не бачилися понад місяць. Та і загалом я практично рік по лікарнях, за всіма сумую, – зазначила вона.

Лікар-гематолог Дмитро Гамов зауважив: найкраще, коли донор повністю сумісний. Але коли виникла необхідність у пересадці кісткового мозку, такого не знайшлося. Тому аби врятувати пацієнтку, вирішили проводити унікальну для Черкас операцію.

- До трансплантації вона отримувала вже другу лінію терапії і не було часу чекати, щоб з’явився той донор. До того часу, поки його чекали, могла настати прогресія, – пояснив медик.

Дитяча лікарка-гематологиня Ольга Дащаковська розповіла: це вперше у Черкасах проводили забір кісткового мозку.

- До цього моменту всі трансплантації проводили з периферичними стовбуровими клітинами, – пояснила вона.

Завідувачка установи Олена Лук’янець зауважила, що трансплантації кісткового мозку у Черкаському обласному онкодиспансері Черкаської обласної ради проводять понад рік. Відтоді це вже восьма процедура, але перша від напівсумісного донора.

- Ми зараз отримуємо практичний досвід, а далі будемо робити самотужки цю процедуру. Загалом ми прагнемо стати одним із гематологічних центрів України, де будуть робити на потоці алогенну трансплантацію кісткового мозку та клітин периферичної крові, - пояснила Лук'янець і додала, що таких закладів в Україні не багато.


Виконавчий апарат обласної ради


Source URL: https://oblradack.gov.ua/v-oblasnomu-onkodispanseri-proveli-pershu-transplantaciyu-vid-napivsumisnogo-donora