Очне навчання, міжнародні гранти та волонтерство: як працює Черкаський бізнес-коледж

20 вересня 2022, 15:38

За період широкомасштабного вторгнення освітня сфера Черкащини трансформувалася. Заклади впроваджують змішані форми навчання звикають до переривання занять через повітряні тривоги, однак не припиняють вчити  дітей за будь-яких умов.

Один із таких закладів області - Черкаський державний бізнес-коледж, який очолює депутат обласної ради Олег Куклін. Обласний обранець розповів про деталі організації навчального процесу і зауважив, що вдалося зробити чимало, аби учні та викладачі почувалися в безпеці.

- Ми облаштували просторе укриття, змонтували систему сповіщення про повітряну тривогу, яка спрацьовує автоматично, уклали договір з поліцією охорони й влаштували чергування. Крім цього, організували пари таким чином, що кожен студент, крім онлайнових, має заняття в аудиторії. Нам вдалося залишити частинку того мирного життя, яке  всі мали до пандемії та війни, - розповідає Куклін.

Тож навчальний рік тут розпочали з 15 серпня, заняття відбуваються у змішаній формі з 8:30 до 20:00. Першокурсники очно вчаться на 1-3 парах, другий курс - 3-5 парах, третій - 6-8 парах. Також запустили й роботу всіх спортивних секцій. А навчальні й виробничі практики тепер не розпорошені впродовж року, а сконцентровані на зимовий період, аби трохи зекономити в опалювальний сезон. Студенти поставилися до цього з розумінням.

Загалом цьогорічну вступну кампанію в коледжі провели успішно, попри те що значна частина студентів виїхала за кордон та вже вступила там до навчальних закладів.

- На сьогодні кількість студентів-першокурсників перевищує довоєнну, серед них є і внутрішньо переміщені особи. Для нас така статистика позитивна, адже знаю, що подекуди кількість вступників значно зменшилася, - розповідає очільник навчального закладу й додає, що половина зі вступники обрали для себе ІТ-спеціальності.

Значно допомагають цьому навчальному закладу й іноземні партнери. Олег Куклін зазначає, що цьогоріч вдалося залучити понад 150 тисяч доларів та більше 100 тисяч євро грантових коштів на проживання та навчання наших студентів в  навчальних закладах цих країн, а також для стажування викладачів.

- Все це не сталося відразу. Ми напрацьовували дружні відносини з іноземними партнерами багато років. А з початком війни знову звернулися до них за підтримкою. Так, деякі відмовили, але й маємо багато позитивних результатів. До речі, нас підтримують і місцеві підприємства. Цьогоріч підписали угоду з  агрохолдингом і на базі їхнього практичного центру навчатимуть наші студенти з бухгалтерського обліку,  - розповідає Олег Куклін.

Нові реалії війни змінили також і студентську спільноту. Тож у вільний час вони не припиняють волонтерити разом із викладачами закладу. Так, у коледжі продовжує діяти Центр допомоги хворим дітям Черкащини. Вони ініціюють проєкти з підтримки дітей хворих на туберкульоз та допомагають  родинам, де є люди зі СНІДом.

Читайте також: Маленькі черкащанин, які хворіють на туберкульоз, отримали гуманітарні пакунки

Крім цього, не забувають студенти підтримувати і наших захисників. Втілюють різні проєкти разом із продуктовими мережами, які працюють на Черкащині тощо.

19 вересня волонтери ЧДБК спакували та відправили для військових необхідну допомогу: термобілизну, продукти харчування та засоби гігієни для бійців.


Виконавчий апарат обласної ради


Source URL: https://oblradack.gov.ua/ochne-navchannya-mizhnarodni-granti-ta-volonterstvo-yak-pracyue-cherkaskiy-biznes-koledzh