Обласній науковій бібліотеці - 125 років
Науково-практична конференція з міжнародною участю відбулася в Черкаській обласній універсальній бібліотеці ім. Тараса Шевченка з нагоди 125 річного ювілею закладу та 70 річниці утворення області.
Привітав колектив і перший заступник голови обласної ради Роман Сущенко.
- Сьогодні книгозбірня є неабияким кластером збереження національних знань. Місце, куди мають приходити діти, вгамовуючи свій інформаційний голод, місце, де виховується їхнє критичне мислення. Бібліотека та закумульовані тут знання дозволяють юним читачам краще усвідомлювати те, що відбувається навколо, формувати власні погляди, дізнаватися про минуле і з впевненістю дивитися у майбутнє. Щиро вітаю працівників бібліотеки і дякую за невтомну працю, - зауважив Роман Сущенко та вручив Почесні грамоти обласної ради.
Окрім владців, у заході взяли і участь бібліотекарі Черкащини, онлайн долучилися представники інших книгозбірень України.
- Саме ваша бібліотека показує високий рівень роботи не лише на регіональному, а й на всеукраїнському рівні. За вами слідкують, ви задаєте тренди для інших, - відзначив роботу черкаських бібліотекарів очільник Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого Олег Сербін.
Посадовець додав, що Черкаська ОУНБ постійно піклується про популяризацію читання серед населення, а також постійно запроваджують нові сервіси, аби залучити аудиторію до книгозбірні. Це й волонтерські проєкти, і заняття з англійської мови, психологічної підтримки тощо.
Вони реалізовують масштабний проєкт по оцифруванню книг і активно його впроваджують, аби користувачі мали безперешкодний доступ до літератури.
До слова, ОУНБ однією з перших в Україні впровадила автоматизовану інформаційно-пошукову систему. Автоматизовано всі основні технологічні процеси: бібліотечна статистика, облік фондів, обробка нових надходжень, обслуговування користувачів, бібліографічний пошук літератури, бухгалтерський облік. Створено електронні каталоги: книг, нот, грамзаписів, періодичних видань, електронну картотеку статей, краєзнавчу ЕБД «Персоналії Черкащини». Розпочато роботу з впровадження АІБС «MARK SQL».
Окрім цього бібліотека виконує і дослідницькі функції. Як науково-методичний центр - готує і видає аналітично-статистичні, методичні, методично-бібліографічні посібники актуальної тематики на допомогу бібліотекам області.
Сьогодні – це сучасний науково-інформаційний, провідний просвітницький, культурний, науково-методичний центр, депозитарій краєзнавчої літератури Черкаського регіону, осередок доступу до бібліотечних та світових інформаційних ресурсів.
Тут зберігається близько 2 млн книг, періодичних видань, аудіовізуальних і образотворчих матеріалів, нот, карт, описів винаходів до авторських свідоцтв і патентів та інших документів з усіх галузей знань тридцятьма п’ятьма мовами світу.
Послугами бібліотеки користується щорічно понад 36 тис. користувачів і 300 абонентів МБА.