Ярмарок педагогічних технологій відбувся в обласному центрі

30 квітня 2024, 16:01

17 закладів професійної (професійно-технічної) освіти Черкащини розгорнули експозиції рекламно-профорієнтаційної продукції та 63 майстер-класи з 36 робітничих професій в межах обласного ярмарку педагогічних технологій «Профтехосвіта Черкащини - 2024».

Кращі майстер-класи показали такі заклади освіти:
Державний навчальний заклад «Уманський професійний ліцей»;
Державний навчальний заклад «Лисянський професійний аграрний ліцей»;
Державний навчальний заклад «Черкаський професійний автодорожній ліцей».

Яскравими експозиціями були представлені такі заклади освіти:

Жашківський аграрно-технологічний професійний ліцей;
Черкаський професійний будівельний ліцей;
ДНЗ «Монастирищенський професійний ліцей»;
ДНЗ «Канівське вище професійне училище».

Ярмарку відвідали не лише освітяни й владці, а також і роботодавці та представники профільних асоціацій.

Після ознайомлення майстеркласами відбувся круглий стіл, де роботодавці, представники обласної влади, а також керівники закладів профтехосвіти обговорили найгостріші проблеми у сфері підготовки професійних кадрів, а також загалом стосовно ринку праці в Україні.

- Роботодавці мають бути залучені до організації професійної освіти. Саме вони повинні формувати запит приватного сектора на підготовку спеціалістів, брати участь у розробці навчальних планів та організації навчальної практики, сприяти у формуванні регіонального замовлення. Окремим напрямком має стати розвиток освіти дорослих, особливо ветеранів війни, які виявили бажання отримати нову спеціальність та посилити свої позиції на ринку праці. Саме ці питання разом з колегами обговорили під час насиченої дискусії, - підсумував перший заступник голови обласної ради Роман Сущенко.

Зрештою попит на випускників є. Як зауважив очільник "Федерації роботодавців Черкащини" Олександр Дорош, сьогодні в регіоні - 10-15% дефіциту робітників на підприємствах. Тому залучення на підприємства випускників і студентів 2-3-х курсів обласних ліцеїв, навчання за програмою дуальної освіти суттєво змінить ситуацію.

Окремо учасники круглого столу проговорили можливості системи дуальної освіти. За якої теоретичні завдання студенти виконують у закладі, а практичні - на виробництвах. Вимога 20% - теоретичні заняття і 80% - виробнича практика. Цю модель хочуть допрацювати, аби вона стала справді дієвою в регіоні і студенти могли ефективно навчатися та здобувати необхідну кваліфікацію.

- Аби молодь залишалася в Україні, і застосовувала тут набуті навички, потрібно дати їй можливості для самореалізації, починаючи вже з "навчальної парти". Тому завданням місцевої влади, керівництва навчальних закладів та роботодавців зробити все від нас залежне, аби створити для дітей таку можливість. Освіта – це стратегічна галузь для України. Інвестуючи в українську освіту, наше суспільство інвестує у власне майбутнє, - додав Роман Сущенко.


Виконавчий апарат обласної ради


Source URL: https://oblradack.gov.ua/yarmarok-pedahohichnykh-tekhnolohiy-vidbuvsya-v-oblasnomu-tsentri