У Черкасах провели навчання доброчесності для службовців
Працівники виконавчого апарату обласної ради, комунальних підприємств спільної власності, антикорупційні уповноважені, а також структурних підрозділів ЧОВА та міської ради взяли участь у навчаннях із доброчесності, які провели працівники НАЗК в межах робочого візиту на Черкащину.
- Це вже не перше навчання від колег з НАЗК, яке я відвідую. Щоразу дається новий і потрібний матеріал, особливо у візуальному представленні, яким зручно користуватися. Все ж таки працівники НАЗК якнайкраще знають усі тонкощі і пропонують оптимальні способи вирішення повсякденних робочих задач. Це навчання - не виключення. Отримав потрібну інформацію з управління корупційними ризиками й по роботі з викривачами, що однозначно застосую в роботі, - прокоментував головний спеціаліст з питань запобігання та виявлення корупції в Черкаській обласній раді Олександр Колесников.
Під час тренінгу Керівниця відділу розбудови спроможності і доброчесності публічного сектору Управління просвітницької роботи та навчальних програм НАЗК Ірина Тимченко розповіла про рекомендації НАЗК щодо розбудови доброчесних організацій.
Зокрема, про концепт рівнів зрілості системи запобігання корупції в організації, роль антикорупційних уповноважених, інструменти для управління корупційними ризиками та розробки антикорупційних програм, роботу Єдиного порталу повідомлень викривачів.
Вона також поділилася корисними ресурсами для професійного розвитку уповноважених:
• База знань на сайті НАЗК, де у розділі «Антикорупційним уповноваженим» розміщені нормативно-правові акти, підбірка методичних матеріалів та вдалих практик для активного використання у своїй роботі.
• Навчальна платформа Study.Nazk, де у окремому розділі «Навчання для антикорупційних уповноважених» зібрані спеціалізовані курси для професійного розвитку антикорупційного уповноваженого.
• Youtube-канал НАЗК, де у плейлисті «Навчання уповноважених з питань запобігання корупції» зібрані матеріали у формі відеоконтенту (записи вебінарів, тренінгів, інформаційних сесій, конференцій тощо).
• Група у мережі Facebook «Форум антикорупційних уповноважених», де уповноважені мають можливість поспілкуватись між собою та з представниками НАЗК. Ця платформа також допомагає розбудові мережі уповноважених як горизонтальної активної спільноти.
- НАЗК у постійній комунікації з антикорупційними уповноваженими на місцях, які є первинною ланкою антикорупційної інфраструктури. Саме вони допомагають працівникам державних органів та органів місцевого самоврядування не допускати порушень вимог законодавства. Сьогоднішнє навчання було проведено для набагато ширшого кола публічних службовців і ми раді особисто розповісти про корисні ресурси та інструменти, що сприяє підвищенню знать в запобіганні корупції і, як наслідок, ефективній роботі всієї організації, - додала Ірина Тимченко.
Детальніше з презентацією Ірини Тимченко можна ознайомитися ТУТ.