Готовність №1: на Черкащині радилися щодо питань цивільного захисту області
12 лютого 2015, 19:10

На початку заходу хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять Віталія Вергая, розвідника з Черкас, який загинув днями у зоні АТО. Адже цього ж дня на Соборній площі обласного центру відбулося прощання черкащан із загиблим героєм-захисником. Потім присутні перейшли до розгляду поточних питань.

Окрім відряджень саперів, для фахівців управління вже стали буденними супроводження гуманітарних конвоїв. За рік відбулося дві ротації особового складу, який, працюючи на інженерній техніці у складі зведеного загону ДСНС, допомагає українським військовим будувати оборонні та захисні рубежі. Масштабна робота також проводилася з різносторонньої допомоги вимушеним переселенцям зі Сходу. Від самого початку міграційного процесу в області було створено регіональний Міжвідомчий координаційний штаб з питань забезпечення вимушених мігрантів. Саме на нього були покладені завдання з вирішення проблем матеріальної та психологічної допомоги тимчасово переміщеним громадянам.

Тож за сумлінну роботу протягом року найкращі рятувальники Черкащини отримали грамоти облдержадміністрації, обласної ради, ДСНС України, а також отримали чергові спеціальні звання. Окрім цього, цінні подарунки отримали черкащани – Юрій Кабаненко і Андрій Василега. Вони проявили громадянську свідомість та гуманізм, врятувавши школярів, які тонули у крижаній воді.
Роль рятувальників у нинішніх складних соціально-політичних умовах важко переоцінити. Це відзначали усі виступаючі під час наради. Наголосила на цьому і Валентина Коваленко. Вона відзначила, що обласна влада усвідомлює важливість готовності Черкащини до надзвичайних ситуацій, а тому приділяє багато уваги і усіляко сприяє налагодженню роботи у сфері цивільного захисту населення області:
– За ініціативи голови ОДА Юрія Ткаченка нещодавно була проведена позачергова сесія обласної ради. Були внесені зміни до обласної комплексної програми функціонування та розвитку системи цивільного захисту області, забезпечення мобілізаційної готовності і мобілізації. Було виділено на цю програму 2 мільйони 771 тисяча гривень на матеріально-технічне забезпечення. Це було зроблено для того, щоб черкащани під час виникнення надзвичайної ситуації були готові до будь-якого розвитку подій, мали всі навички і дуже швидко реагували в цій ситуації, – відзначила Валентина Коваленко.

Учасники наради також визначили основні завдання у сфері цивільного захисту населення області на 2015 рік та окреслили проблеми, які потребують негайного вирішення. Так, належить владнати питання із своєчасним оповіщенням населення про надзвичайні ситуації, провести інвентаризацію захисних споруд області і привести їх у належний стан. Також, зазначали під час наради, слід забезпечити область запасами ліків, паливо-мастильних-матеріалів та продовольства, налагодити зв\'язок між різними службами цивільного захисту та вирішити інші питання. Робота у цьому напрямку на Черкащині вже ведеться. Але її слід активізувати, підсумували учасники наради.