Валентина Коваленко: «Визнання наших героїв-бійців учасниками АТО – справа честі для їхніх батьків і влади країни, яку вони захищали»
26 лютого 2015, 12:58

Зокрема, днями до Валентини Коваленко звернулися рідні уманчанина Володимира Рижака, який, згідно з офіційним повідомленням (за підписом командира батальйону), 2 серпня 2014 року був застрелений снайпером-терористом. Проте чоловіка не було визнано учасником бойових дій й в отриманні такого статусу родині відмовили. За результатом зустрічі з батьками, голова обласної ради звернулась до міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова з проханням розібратись у проблемі та відновити справедливість щодо загиблого героя і його батьків.
– Зіткнулась з кричущими випадками неповаги до наших бійців-захисників. На жаль, подібні випадки зустрічаються дедалі частіше. Несправедливість торкнулась й інших родин загиблих бійців із Черкащини. Це, зокрема, родини Олега Швеця з с. Балаклея (Смілянського району) та Руслана Шеремета із с. Піщане (Золотоніського району), – зауважила Валентина Михайлівна, звертаючись до журналістів під час зустрічі з батьками загиблих.

У розмові батьки загиблого Олега Швеця розповіли, що їхній син – кадровий офіцер, у травні 2014 року пішов добровольцем на війну в складі 14 батальйону територіальної оборони м. Черкаси. Спочатку батальйон дислокувався в м. Котовськ Одеської області, потім у м. Волноваха Донецької області.
– Ввечері 1 жовтня він звільнився із бойового чергування і пішов в магазин (за 700 м) по цигарки. Дорогою встиг поговорити з мамою, розповісти про свої справи, розпитати, коли приїдуть до нього рідні… А через 10 хвилин його не стало… При ньому була табельна зброя – пістолет Макарова… Згідно висновку експерта не вдалося визначити ні напрямок руху кулі, яка пройшла на виліт від лоба до потилиці (або навпаки), не знайдено й особистих речей сина, в тому числі – одягу… Але внутрішнє розслідування, що ініціював командир частини, показало, що це самогубство. В акті службового розслідування, яке було проведено ще до отримання висновків офіційної експертизи, він пояснює: «У магазині ПМ був відсутній один патрон, в стволі відчувався характерний запах порохових газів, тому є гіпотеза, що Швець О.М. покінчив життя самогубством»… Таким чином «гіпотеза» не експерта, а військового, стала вироком нашому сину і нам, – пояснив Микола Швець.

– Не забуваймо, що вони йшли на війну добровільно, готові віддати власне життя і здоров’я за нас. Натомість, держава, яку вони захищають, їх не визнає, а родичів загиблих героїв залишає без підтримки. Обіцяю зі свого боку до кінця відстоювати честь наших героїв-військовослужбовців і допомагати їхнім родинам домогтися справедливості, – наголосила Валентина Коваленко й пообіцяла усіма можливими засобами посприяти рідним загиблих героїв домогтися правди.