Олександр Вельбівець: «Не себе бачити в реформі, а людей, для яких вона проводиться і які прагнуть змін»
28 березня 2017, 18:41

Як повідомив на початку роботи координатор проекту Олександр Даниленко, заняття передбачає дві лекції та дискусії із запропонованої тематики, запитання і відповіді.
Участь у роботі фахової майстерні взяв також голова обласної ради Олександр Вельбівець. Звертаючись до присутніх з вітальним словом, Олександр Іванович зазначив, що перший досвід створення і роботи об’єднаних територіальних громад на Черкащині, незважаючи на певні упущення і недоліки, зачасти суб’єктивного характеру, має позитивний результат. Тобто, не все так погано, як дехто хоче це подати.

– Ми часто шукаємо винних і на місцях, і в уряді, але не бачимо свою роль: що ми як посадовці робимо або навпаки, не робимо, щоб реформи ішли успішно, – наголосив Олександр Вельбівець та продовжив, що в ході вивчення перспектив створення ОТГ в області 99 відсотків органів місцевого самоврядування вважають, що вони є самодостатніми і не бажають ніяких змін. Тоді варто нагадати таким керівникам, чого люди вийшли на Майдан, за що вони борються сьогодні на сході України.

Олександр Вельбівець зупинився і на низці інших проблем, які, можливо, для декого є також певною пересторогою до об’єднання, наприклад, сфера майнового врегулювання, визначення розподілу повноважень та механізму їх передачі тощо.

Лекції з обох питань читав заступник начальника управління регіональної політики та адміністративної реформи, завідуючий відділом аналізу розвитку територій департаменту забезпечення взаємодії з Верховною Радою України та регіонами Ярослав Бережницький. Свій виступ він супроводжував демонстрацією слайдів на зазначену тематику.
На завершення занять фахової майстерні відбувся обмін думками, слухачі отримали відповіді на запитання, що їх хвилювали.