Голова обласної ради про розвиток освіти: «Ми прагнемо навчити дітей, чи утримувати приміщення?»

26 липня 2017, 17:18
Голова обласної ради про розвиток освіти: «Ми прагнемо навчити дітей, чи утримувати приміщення?»25 липня 2017 року голова обласної ради Олександр Вельбівець взяв участь у роботі пленарного засідання сесії Маньківської районної ради, яку провела заступник голови районної ради Світлана Лещенко. У роботі сесії також взяли участь голова райдержадміністрації Ігор Віштак, помічник народного депутата України Валентина Нечипоренка Валентин Балабак, сільські та селищні голови, керівники управлінь і відділів райдержадміністрації, керівники районних установ, підприємств та організацій, представники засобів масової інформації.

На початку сесії хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих бійців, які віддали своє життя за свободу і незалежність України в зоні проведення антитерористичної операції. Потім заступник голови районної ради привітала депутатів районної ради, які відсвяткували свій день народження у міжсесійний період, та звітувала про роботу районної ради.

Під час затвердження порядку денного пленарного засідання депутатами внесено пропозиції розглянути ще кілька питань, зокрема: звернення депутатів Маньківської районної ради до керівника ТОВ «Київ ВУД» щодо приведення діяльності товариства до вимог чинного законодавства та до відповідних обласних служб щодо проведення позапланової перевірки роботи ТОВ «Київ ВУД»; внесення змін до Програми мобілізаційної підготовки місцевого значення та забезпечення заходів, пов’язаних із залученням громадян України на військову службу за контрактом до лав Збройних Сил України на 2017 рік; Голова обласної ради про розвиток освіти: «Ми прагнемо навчити дітей, чи утримувати приміщення?»змін до Районної програми розвитку дорожньої інфраструктури і фінансування робіт, пов’язаних з будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг державного значення, які проходять територією Черкаської області та автомобільних доріг загального користування місцевого значення у Маньківському районі на 2016-2020 роки; стосовно підтримки звернення депутатів Монастирищенської районної ради Черкаської області до Верховної Ради України, Комітету ВРУ з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування щодо проекту Закону України «Про порядок утворення, ліквідації районів, встановлення і зміни їх меж» та звернення депутатів Тальнівської районної ради Черкаської області до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо забезпечення реалізації права учасниками АТО на першочергове отримання у власність земельних ділянок тощо.

У ході розгляду питань порядку денного депутати схвалили районну програму медикаментозного забезпечення хворих із трансплантованими органами на 2017-2020 роки, метою якої є безперебійне забезпечення високовартісними імуносупресивними препаратами для продовження життя хворих, які перенесли пересадку органів. Схвалено Програму безоплатної правової допомоги населенню району на 2017-2018 роки, якою забезпечується право на безоплатну правову допомогу відповідних категорій громадян.

Голова обласної ради про розвиток освіти: «Ми прагнемо навчити дітей, чи утримувати приміщення?»Жваве обговорення викликав розгляд Програми «Екстрена медична допомога Маньківщини на 2017-2020 роки». Виступаючи, депутати районної ради висловили цікавість щодо частки співфінансування придбання медичного транспорту із обласного бюджету та гарантій профільного управління щодо подальшого його використання саме у Маньківському районі. Зі свого боку голова обласної ради Олександр Вельбівець зазначив, що тільки за умови поєднання зусиль сільської, районної, обласної, підтримки народних депутатів України у ході реалізації пріоритетних напрямків розвитку регіону можна досягти позитивного вирішення подібних масштабних питань. Звертаючись до депутатів районної ради, Олександр Іванович також наголосив: «Ваші побоювання щодо використання придбаного медичного автотранспорту – обґрунтовані. Зі свого боку можу запевнити, що так само звертатимусь до начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації стосовно надання вашому й іншим районам області чітких документальних гарантій і підтвердження використання закупленого транспорту виключно для потреб жителів тих районів, які взяли участь у співфінансуванні його придбання».

Також депутатами схвалено Програму підтримки органів місцевого самоврядування у Маньківському районі на 2017-2020 роки, підтримано звернення до Черкаської обласної ради щодо внесення подання до Верховної Ради України стосовно перейменування с. Поминик на с. Калинівка. Голова обласної ради запевнив, що депутати обласної ради підтримають будь-яку назву, яку запропонує громада села.

Голова обласної ради про розвиток освіти: «Ми прагнемо навчити дітей, чи утримувати приміщення?»Затверджено зміни до районного бюджету на 2017 рік, що викликані змінами в частині розподілу коштів субвенцій з державного, обласного, сільських, селищних бюджетів; розподілу вільного залишку коштів районного бюджету станом на 01.01.2017; перерозподілу призначень головних розпорядників коштів.

Розглянуті питання реорганізації Русалівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Кутівської ЗОШ І ступеня, Кислинської ЗОШ І ступеня у філії Буцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів та Березівської ЗОШ І-ІІ ступенів у філію Іваньківської ЗОШ І-ІІІ ступенів, а також визначено загальноосвітні школи І-ІІІ ступенів Буцьку, Іваньківську, Молодецьку, Маньківську №1 правонаступниками реорганізованих філій; внесені зміни до рішення районної ради від 22.03.2012 №11-8/VI «Про створення освітніх округів». Із підтримкою схвалених рішень виступив Олександр Вельбівець:

– У вашому районі діє 19 шкіл, в яких навчається близько 2,5 тис. учнів. Найбільша концентрація дітей, звичайно, у райцентрі: у 2-х школах смт. Маньківка – 900 дітей. У 17 сільських школах навчається 1600 дітей, тобто близько 90 дітей у одній. Кожного разу ви надаєте субвенції на встановлення вікон, закупівлю вугілля, дров, ремонт покрівель, утримання штату тощо. Але будьмо об’єктивними: таким чином ви утримуєте майно, але не підвищуєте якість навчання дітей. Що дає інноваційна школа? Перш за все – це сучасне обладнання для навчання. Наприклад: коли вчитель хімії розповідає учням про хімічну реакцію на сучасних мультимедійних пристроях, діти у 3D форматі в реальному часі спостерігають за її проходженням… Тож ми повинні визначитись із головною метою – чи ми прагнемо навчити дітей, чи тільки утримувати приміщення! Зважте, що останнє жодним чином не відображає якість навчання та можливість дітей розвиватися.Голова обласної ради про розвиток освіти: «Ми прагнемо навчити дітей, чи утримувати приміщення?»

Депутати районної ради розглянули питання затвердження кошторисної частини проектної документації за робочим проектом «Термомодернізація та капітальний ремонт будівлі інфекційного корпусу Маньківської центральної районної лікарні із заміною вікон й улаштуванням даху.

У зв’язку із великою кількістю питань, внесених на розгляд сесії, які потребують додаткового часу для обговорення та вивчення при схваленні депутатами рішень, розгляд частини питань перенесений на друге пленарне засідання, яке планується провести 1 серпня 2017 року.



Source URL: https://oblradack.gov.ua/4938-golova-oblasnoii-radi-pro-rozvitok-osvti-mi-pragnemo-navchiti-dtey-chi-utrimuvati-primschennia