Катеринопільські депутати ініціюють створення ОТГ
За повідомленням Катеринопльської селищної ради наприкінці травня тут відбулась чергова сесія. На її розгляд було винесено лише одне питання: «Затвердження Положення про проведення громадських слухань у смт. Катеринопіль з питань добровільного об’єднання територіальних громад».
Ініціаторами створення Катеринопільської ОТГ виступила група депутатів. Доповідала з цього питання секретар селищної ради Наталя Цехмістренко. Вона поінформувала народних обранців про розроблену процедуру проведення громадських слухань та про шлях, який необхідно пройти до об’єднання.
Відтак, варто знати, що оголошення про проведення місцевих громадських слухань має з’явитись не пізніше, ніж за три дні. Воно має бути на інформаційних стендах, у ЗМІ та на офіційному сайті селищної ради. Участь у слуханнях добровільна. Тривалість не повинна перевищувати кілька годин. Слухання є повноважними незалежно від кількості учасників. Реєстрація учасників відбуватиметься на основі документа, що посвідчує особу та дає можливість встановити вік і місце проживання (паспорт або посвідка на проживання). Право голосу мають дієздатні громадяни України від 18 років, які проживають у межах відповідного населеного пункту чи територіальної громади. Голосування відкрите.
Секретар наголосила, що від добровільного об’єднання виграють насамперед села, оскільки їм надається інфраструктурна субвенція (містам і селищам – ні). Раніше ця субвенція становила понад тисячу гривень на одного мешканця, тепер суттєво менша, але є. Коли об’єднуватимуть примусово, цієї субвенції не передбачають.
– Якщо встигнемо, села, які увійдуть у нашу громаду, будуть отримувати цю субвенцію протягом 5 років, – зауважила доповідач. – Якщо вони хвилюються, що Катеринопіль її забере, то це не можливо. Вона цільового використання. Сільські голови залишаться виконуючими обов’язками старост (принаймні, до загальних виборів у 2020 році) і зарплату отримуватимуть не меншу, ніж до цього, але роботи у них зменшиться: не буде протоколів сесій, виконкомів. Їм буде легше.
Депутатів цікавили ймовірні межі об’єднання. З’ясувалось, що об’єднувати можна суміжні населені пункти. Наразі до об’єднання закликають усі населені пункти Катеринопільщини, що не ввійшли до Мокрокалигірської та Єрківської ОТГ. Однак є розуміння, що важко буде приєднати, скажімо, с. Гончариха, якщо не захоче об’єднуватись с. Вербовець.
Наталя Цехмістренко зауважила також, що, на її думку, об’єднуватись потрібно було ще в 2015-му році, оскільки в об’єднаних громад суттєво виросли бюджети.
Врешті «Положення про проведення громадських слухань у смт Катеринопіль з питань добровільного об’єднання територіальних громад» депутати затвердили.