Реалізувавши один унікальний проект, у Кам’янській ОТГ планують реалізувати ще один – створення Мистецького парку
Новим поштовхом до розвитку інфраструктури, культури та туризму міста над Тясмином стало створення Кам’янської міської об’єднаної територіальної громади. Її натхненником виступив міський голова Кам’янки Володимир Тірон, член правління Асоціації міст України, людина ініціативна, досвідчена та діяльна.
Володимир Іванович з командою однодумців ОТГ розпочали свою діяльність із втілення в життя багатьох задумів. Серед них перетворення унікальної пам’ятки природи місцевого значення — Тясминського каньйону — на привабливий об’єкт рекреації та туризму. Цей задум вже реалізується. Напрацьована командою стратегія розвитку ландшафту неповторного куточка Притясминня перемогла в конкурсі туристичних проектів регіонального розвитку, які фінансуються з Держбюджету та Євросоюзу.
— Торік ми отримали 7,3 мільйона гривень на здійснення свого проекту, — розповідає Володимир Тірон. — Одразу розпочали роботи з благоустрою. Нині туристи можуть спускатися до каньйону зручними доріжками і милуватися первозданною красою річки, скель та рослинним різноманіттям. Нинішнього року продовжили облаштування туристичних куточків. Зокрема, під’їздів та підходів до центральної частини каньйону, оглядових майданчиків, сходів, місць для купання та відпочинку. Впорядковуємо також три природні джерела з чистою, цілющою водою.
Володимир Іванович також наголошує, що Тясминський каньйон занесений до символічного списку «Семи чудес Черкащини», й кам’янчани прагнуть перетворити його на всеукраїнський популярний туристичний об’єкт.
– Флора, що дійшла до нас з льодовикового періоду, прямовисні скелі-граніти, вік яких майже два мільярди років, мальовничий тихий Тясмин — все це родзинки нашого міста та його околиць. У нас є можливість із центру Кам’янки до каньйону прокласти Тясмином трикілометровий човниковий маршрут. Працюватимуть три човнові станції.
Окрім того, у наших планах також зв’язати туристичним перевеслом Кам’янку, легендарний Холодний Яр, Чигирин, Суботів. Ці історичні місця щороку відвідує майже сто тисяч мандрівників, і Кам’янка з її зручним географічним положенням може стати привабливим туристичним центром і цікавим для інвесторів об’єктом.
Тому міська рада Кам’янки пропонує увазі ймовірних інвесторів приміщення комунальної власності чи земельні ділянки для будівництва та відкриття у місті готелю, хостелу, мотелю.
Перші залучені інвестиції вже дають результати. На 50 гектарах території колишнього підприємства-банкрута норвезька компанія Scater Solar будує сонячну електростанцію, яка стане першим проектом цієї компанії на теренах України. Потужність електростанції — 55,4 МВт, загальна вартість будівництва — 30 мільйонів євро. Кількість робочих місць — 30. Цікаво, що, викорчувавши дерева, які самозасіялись на території покинутого заводу, норвезькі інвестори компенсували місту майже 880 тисяч гривень природоохоронних коштів. Саме ця сума й стала основою для реалізації одного цікавого проекту – створення унікальної, майже кілометрової, алеї сакур, яку урочисто відкрили у травні. Було висаджено майже три сотні п’ятирічних дерев японської вишні.
— Тепер ми плануємо виграти грант на створення Мистецького парку, — ділиться новими задумами ВолодимирТірон. — Нашу Кам’янку по праву називають містом поетів і композиторів. Ми проводимо масштабні фестивалі класичної музики, дитячий музичний конкурс імені Петра Чайковського. Функціонування Мистецького парку з гарним освітленням, сценою, ландшафтним благоустроєм, буде напрочуд доречним.