Жителі Катеринополя вибороли грант на створення клубів захисту довкілля
Масштаби забруднення навколишнього середовища за межами здорового глузду. Таке враження, що людство запустило програму на самознищення. То чому ж так по-хамськи ставимось до власної природи? Яку Землю передамо своїм внукам? Цими питаннями задалися працівники Катеринопільської районної бібліотеки й за підтримки благодійного фонду «Урожай громаді» підготували і захистили два проекти загальною сумою до 100 тисяч гривень: «Живемо в стилі ЕКО» (створення екоклубу, Наталія Фартух) та «Діти проти поліетилену» (Олена Адаменко).
– Перший із цих проектів просвітницький, а другий – практичний, – розповідає директор установи Любов Приємська. – При бібліотеці створимо екоклуб, метою якого буде просвітницька діяльність серед населення. Членом клубу може стати будь-хто, кому небайдужі питання екології. Уже є бажаючі, як поміж дітей, школярів, так і пенсіонерів. Скажімо, до нас уже приєдналися члени жіночої спілки «Горлиця». Будемо проводити просвітницькі акції, залучати до співпраці місцеву владу. Починати треба з дитсадочків, прищеплювати малюкам правильні орієнтири та цінності, бережне ставлення до матінки-природи. Інший проект передбачає практичні цілі: за допомогою членів клубу, волонтерів, школярів будемо виготовляти паперові пакети для наших супермаркетів. Хочемо привчити людей до екологічної продукції. Такий пакет легко спалити, коли вийде з ладу. Без особливої шкоди для довкілля. Жити в стилі ЕКО має стати модно.
На виграну суму планують придбати два плазмові телевізори, кольоровий принтер для друку матеріалів інформаційного характеру та намет для вуличних акцій. Частина грошей піде також на закупку матеріалів для паперових пакетів та на просвітницькі банери.
Варто зазначити, що бібліотека зробила заявку на ще один грант від Міністерства культури – «Малі міста – великі враження», метою якого є популяризувати визначних людей Катеринопільщини. Кошторис цього проекту 250 тисяч гривень.
«Хочемо виготовити меморіальні таблички, інформаційні стенди і розмістити їх у людних місцях. Аби люди знали, що нам є ким і чим пишатися», – зазначила Любов Приємська.