Валентина Коваленко: «Допомога політрепресованим громадянам – це не разова акція влади. Це – наше зобов’язання перед людьми, які зберегли для нас Україну»
24 березня 2015, 14:01

Нагадаємо, що минулого року вперше на Черкащині почали приділяти увагу такій категорії, як політ репресовані, а їх в області проживає близько ста осіб. Обласною радою були внесені зміни до обласної комплексної програми «Турбота», і з бюджету були виділені кошти у сумі 282,6 тис. грн. на виплату щомісячної фінансової допомоги політв’язням і репресованим. 43 особи з числа політрепресованих отримали одноразову грошову допомогу у сумі 1 тис. грн. з фонду голови обласної ради. Допомогла обласна рада Черкаському обласному товариству політичних в’язнів й репресованих коштами на оплату комунальних послуг в орендованому приміщенні у сумі 18,5 тис. грн.
Зроблений вагомий крок щодо оздоровлення політичних в’язнів і репресованих. Зокрема, згідно з розпорядженням голови обласної ради, були внесені зміни до Статуту КЗ «Черкаський обласний госпіталь для інвалідів війни Черкаської обласної ради», де тепер можуть лікуватися і представники цієї категорії населення.

За словами Валентини Коваленко, на сьогодні в обласному бюджеті не має достатньо коштів для того, аби надати таку допомогу громадянам, які постраждали від дій тоталітарного режиму минулого століття, на яку вони заслуговують, а зачасти – дуже потребують. Однак, депутатський корпус і голова обласної ради особисто відшуковують усі можливі джерела фінансування, щоб забезпечити найнеобхідніше цим людям – соціальні гарантії, лікування, реабілітацію й, чи не найголовніше для більшості з них, – увагу з боку влади, якої вони були позбавлені всі ці роки.
– В травні минулого року ми з вами вперше зустрілись за «круглим столом» та обговорили всі ті питання, що турбують усіх політрепресованих громадян, які проживають на Черкащині... Звичайно допомогти на скільки як хотілося б – не вдалося. Це – правда. Але все ж, якби складно фінансово не було, нам вдалося віднайти ресурс, щоб і в цьому році продовжити виплати щомісячної фінансової допомоги до пенсії усім цим людям, – відзначила Валентина Михайлівна.
Валентина Коваленко звернулася до керівників організацій з проханням подати персональні дані осіб з числа політичних в’язнів і репресованих, які потребують особливої допомоги чи підтримки для виділення їм одноразової грошової допомоги з особистого фонду голови обласної ради.

Подякувавши Валентині Коваленко за допомогу і підтримку, представники громадських організацій політрепресованих звернулись із кількома проблемами та попросили посприяти у їх вирішенні. Зокрема, щодо включення в обласну комплексну програму «Турбота» доплат до пенсії на безстроковій основі; сприяння у здійсненні нагородження державними нагородами громадян з числа політрепресованих; підтримки національно-патріотичного виховання молоді на прикладі документальних й експозиційних матеріалів у музеях області; забезпечення штатного працівника у відділ обласного краєзнавчого музею, що займається розробкою тематики ОУН-УПА й періоду сталінських репресій та з інших питань.