
12 березня 2018 року в малій сесійній залі Будинку рад проведено засідання координаційної ради облдержадміністрації щодо оздоровлення, відпочинку, зайнятості дітей, учнівської молоді у 2018 році, на яку запрошувалися голови районних державних адміністрацій, начальники управлінь освіти райдержадміністрацій, власники таборів та профілакторіїв, оздоровчих установ, їх відповідальні особи та представники зацікавлених організацій.

Вів засідання заступник голови облдержадміністрації Костянтин Омаргалієв.
У роботі координаційної ради взяв участь голова обласної ради Олександр Вельбівець.
З інформацією виступив начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Максим Зеленський.

Він зазначив, що на проведення оздоровчої кампанії в області заплановано використати понад 33 млн. 685 тис. грн., що на 4 млн. грн. більше, ніж минулоріч. З них кошти обласного бюджету в сумі більше 8 млн. 974 тис. грн.; місцевих бюджетів – більше 18 млн. грн. Передбачається також залучити позабюджетні кошти (спонсорські та батьківська доплата).
Впродовж літа на Черкащині працюватиме 19 закладів оздоровлення: заміських – 17, санаторного типу – 2 та 3 стаціонарні наметові табори.

За інформацією структурних підрозділів райдержадміністрацій, міськвиконкомів, до компетенції яких віднесено питання організації оздоровлення та відпочинку дітей, а також об᾿єднаних територіальних громад в області працюватимуть також 766 закладів відпочинку, з них: 637 – з денним перебуванням, 126 – праці та відпочинку, 3 – наметові табори тощо.
В обговоренні питання порядку денного виступив голова обласної ради Олександр Вельбівець.

Насамперед, він зазначив, що система організації літнього оздоровлення, відпочинку та зайнятості дітей після напруженого навчального року вимагає значного вдосконалення і потребує радикальних змін. Пришкільні оздоровчі табори мало ефективні, адже фактично це форма контролю за перебуванням дітей у час, коли більшість батьків зайняті роботою. Хоча в селах такі табори є чи не єдиною установою, де опікуються дітьми влітку. Звичайно, на пришкільні літні табори спрямовується найбільший відсоток бюджетних коштів. Але практика свідчить, що не достатньо.

– Аналізуючи стан справ, вважаю, що в області пора переглянути як саму систему організації відпочинку дітей, так і її форми, – наголосив голова обласної ради. – Зокрема, перевиконання власних доходів місцевих бюджетів за підсумками 2017 року дає можливість виділити додаткові кошти на потреби наших дітей. Це відповідно підвищить якість наданих послуг. І не тільки щодо харчування, але й умов проживання, санітарно-гігієнічних умов, облаштування території таборів, оснащення інвентарем тощо.

Найактивнішу участь у літніх оздоровчих заходах мають взяти об’єднані територіальні громади. Депутати та керівники ОТГ мають знати, що це один з їхніх першочергових обов’язків.
Голова обласної ради також зазначив, що резерви покращення оздоровлення дітей достеменно ніхто не вивчав. А вони є. В умовах децентралізації необхідно звернути увагу на мережу оздоровчих закладів. Не всі вони мають бути зосереджені в обласному центрі.

Наприклад, вдалося не допустити закриття обласного кардіоревматологічного дитячого санаторію в м. Городище. Так ось, лише за минулий рік там пролікувалося майже 900 дітей.
Є потреба вивчити пропозиції санаторіїв та оздоровчих центрів у Маньківському, Лисянському, Шполянському, Чорнобаївському та деяких інших районах. Акумулювати кошти прилеглих районів, визначити кращий заклад і таким чином урізноманітнити відпочинок дітей області за рахунок наших власних ресурсів.