Учасники антитерористичної операції скаржаться на бюрократизм і неувагу

20 січня 2015, 14:28
Учасники антитерористичної операції скаржаться на бюрократизм і неувагу19 січня 2015 року під час зустрічі із активістами Народної ради Шполянського району до голови обласної ради Валентини Коваленко звернувся учасник Євромайдану та антитерористичної операції шполянинин Віктор Савчук. Він, зокрема, поскаржився на бюрократизм адміністративних та соціальних установ з яким зіткнувся у зв’язку з оформленням потрібних численних довідок у зв’язку з пораненням та оформленням інвалідності.

Як розповів боєць, «його війна» розпочалась на Майдані Незалежності в Києві 19 лютого, навесні записався добровольцем до Уманського взводу Національної гвардії, залишивши вдома дружину, двох малолітніх дітей та успішний бізнес.

Після трьох тижнів підготовки його підрозділ відправили на Донбас: чоловік був на горі Карачун, у Слов’янську та Краматорську. Згодом, Віктор Васильович потрапив до батальйону ім. генерала Кульчицького, що був сформований на базі Нацгвардії. У складі батальйону потрапив під Дебальцеве Донецької області, де наприкінці серпня військові Збройних Сил України натрапили на блокпост сепаратистів, зав’язався бій. Підрозділ Віктора Савчука відправили на підмогу, під час бою його сильно ранило у ногу, зачепило артерію, також осколки потрапили у спину.

Пораненого Віктора Савчука лікували у Харкові, Артемівську, потім – Київ, і нещодавно бійця забрали на лікування до Німеччини, де він переніс ряд операцій та був визнаний непридатним до військової служби. Сьогодні чоловік має змогу самостійно пересуватись спираючись на милицю з опорою, але змушений постійно вживати знеболювальні й ще потребує тривалої реабілітації.Учасники антитерористичної операції скаржаться на бюрократизм і неувагу

Наразі ж, бійця найбільше обурює ставлення до військових, які звертаються у різні інстанції та вимушені вести війну ще й у тилу з чиновницьким формалізмом і паперовою тяганиною.

«Відношення до таких як я обурює. Морально дуже складно побороти відчуття образи, яке виникає під час походів по чиновницьким кабінетам. Нас просто футболять з однієї контори до іншого. Але ж чоловіки перенесли такі поранення, окремим дуже складно рухатись, але система – змушує: ходи і виборюй дотримання власних законних прав! Часом цинізм відмовок просто вражає. За що ж, за що загинули і продовжують гинути люди?… Звичайно, ми там воюємо не за вигоди й матеріальні блага, але хочемо бути певними, що в разі чого зможемо розраховувати на підтримку держави, яку захищаємо, що наші сімʼї не залишаться наодинці з проблемами», – відзначає військовий.

Валентина Коваленко запевнила Віктора Савчука та всіх присутніх, що з боку обласної влади буде зроблено все можливе, щоб і військовий, і його сім’я й інші бійці з Черкащини «отримали належні соціальні гарантії від держави та відчули себе справді героями, якими ви є, відчули вдячність наших громадян за ваш подвиг».