20 січня 2015, 18:10

Під час розмови було обговорено питання поліпшення екологічної ситуації в області та шляхи співпраці з громадськими організаціями й профільними виконавчими органами влади з тим, щоб раціонально й ефективно використовувати кошти, передбачені обласною програмою вилучення, утилізації, знищення та знешкодження непридатних або заборонених до використання пестицидів і агрохімікатів для вирішення проблем стихійних сміттєзвалищ та забруднення навколишнього середовища продуктами господарської й побутової діяльності.
За словами Тетяни Тимочко, на сьогодні однією з головних загроз екологічній безпеці України й Черкаської області зокрема є наявність неутилізованих пестицидів та агрохімікатів. На разі, метою діяльності Всеукраїнської екологічної ліги є здійснення громадської інвентаризації складів і схронів непридатних пестицидів з тим, щоб виявити такі об’єкти та визначити об’єми отрути задля здійснення в подальшому повної утилізації цих речовин. Адже такі склади частіш за все знаходяться у зруйнованих приміщеннях, або й під відкритим небом, що несе велику загрозу життю і здоров’ю наших громадян. Багато з жителів області навіть не уявляють ризики й небезпеки від подібного «сусідства», а часто навіть використовують будівельні матеріали цих складів у власних господарствах та роками труяться випарами з них.
«Кошти в обласному бюджеті вже закладені на виконання обласної програми. Але наше завдання не лише витратити їх на так звану «пестицидну карусель», коли певна компанія виграє тендер і вивозить за межі області ці отрутохімікати, а використати ці кошти на повну інвентаризацію утилізаційних проектів, провести їх громадський аудит з тим, щоб у повній мірі визначити об’єми утилізаційного матеріалу та здійснити перезатарювання. Останнє дозволить відстрочити необхідність термінового вивезення цих відходів та дасть можливість впродовж 5 років бути спокійними за отрутність затарених речовин», – зауважила голова Всеукраїнської екологічної ліги.
Валентина Коваленко висловила повну підтримку завдань, які ставить громадська організація й обласна екологічна інспекція та запевнила, що ці питання є дуже важливими й актуальними для Черкащини. Озвучені завдання будуть включені до Стратегії розвитку Черкаської області до 2020 року, а також розглянуті з точки зору виконання заходів обласної програми вилучення, утилізації, знищення та знешкодження непридатних або заборонених до використання пестицидів і агрохімікатів.