07 квітня 2015, 14:01

У ході поїздки представники з Черкащини поспілкувались із заступником голови Вінницької обласної ради Наталією Солейко, головою наглядової ради ПрАТ «Вінниця-облпаливо» Віктором Килимнюком, начальником управління спільної комунальної власності територіальних громад Вінницької області Василем Федоришиним та завідувачем служби орендних відносин Оленою Клавдієнко.
Керівництво обласної ради не вперше знайомиться з досвідом інших областей щодо здійснення управління майном обласної комунальної власності. З подібними робочими поїздками делегації з Черкащини вже побували в Івано-Франківську, Львові, Тернополі та інших обласних центрах.
– Оскільки саме право володіння і розпорядження майном є однією з головних ознак матеріальної та фінансової автономії органу місцевого самоврядування, а ефективне управління майном є суттєвим джерелом наповнення обласного бюджету і засобом реалізації соціально-економічної політики в регіоні, обласна влада постійно вивчає досвід інших областей України у цій сфері, шукає найбільш результативних рішень наявних проблем підприємств, установ, організацій і закладів, що перебувають у власності територіальних громад Черкащини, – зазначає Наталія Кравцова.

За словами Наталії Кравцової, у минулому році розпочато роботу з проведення комплексного аналізу комунального майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст Черкаської області; вивчення діяльності суб’єктів господарювання та здійснення інвентаризації об’єктів нерухомо комунального майна. На жаль, для комунальних підприємств характерним є висока ступінь зношеності виробничих фондів, непомірна енергозатратність, недостатньо висока якість продукції і надання послуг, що негативно впливає на конкурентоздатність підприємств та, відповідно, на стійкість їх фінансового становища. В той же час можливості бюджету обмежені й спонукають до пошуків альтернативних шляхів вирішення наявних проблемних питань.
Серед головних тем обговорення й обміну досвідом були питання орендних відносин; підготовки та ухвалення нормативно-регуляторних актів й особливостей їх реалізації на практиці, а також ознайомлення із роботою управління спільної комунальної власності територіальних громад Вінницької області, що здійснює свою діяльність як окрема юридична особа; процедурою проведення конкурсних відборів і призначення керівників комунальних установ; укладення типових договорів; вивчення роботи підприємств, установ, організацій і закладів, що перебувають у власності територіальних громад, їх фінансово-господарської діяльності; стан використання та збереження майна спільної власності територіальних громад тощо.
Сторони також обговорили шляхи вирішення в кожній з обласних рад проблем погашення дебіторської заборгованості, заборгованості із виплати заробітної платні комунальних підприємств; питання пошуків нових джерел наповнення дохідної частини підприємств для збільшення обігових коштів та інші.