29 лютого 2016, 16:37

Згадав головні віхи життєвого шляху архітектора Василь Дмитренко зауваживши про численні роботи реконструкції і забудови його авторства.
– Ця людина залишила по собі більше, ніж просто пам’ять про хорошу людину. Іван Федорович створив ряд архітектурних споруд та забудов, і не лише в нашій області. І я вважаю, що сьогоднішнє відкриття цього меморіального знаку – це визнання його серед людей, для яких він працював, – зауважив голова обласної ради, звертаючись до присутніх.

Принагідно Олександр Вельбівець подякував рідним і близьким за збережену пам’ять про архітектора й побажав усім присутнім так само самовіддано трудитись, як це робив Іван Федорович.
До слова, ідея меморіального знаку сформована і затверджена управлінням містобудування та архітектури, роботу виконував художник Іван Лавренюк.
Довідково:
Народився Іван Федорович 29 лютого 1944 року в с. Дубіївка Черкаського району Черкаської області.
1961 р. – закінчив Дубіївську школу.
1968 р. – після закінчення Харківського інженерно-будівельного інституту направлений в м. Смілу на посаду головного архітектора міста.

1972 р. – на конкурсній основі запрошений Кіровоградським міськвиконкомом на посаду головного архітектора міста. Автор реконструкції і забудови центру м. Кіровоград.
1972 р. – член Національної спілки архітекторів України.
1972-1976 рр. – бере участь у різноманітних конкурсах. Отримує першу премію на Всесоюзному конкурсі реконструкції історичного центру: «Історико-архітектурної концепції забудови центральної частини міста».
За роки плідної праці розробив проекти реконструкції та забудови центру м. Черкас, а саме: вул. Шевченка, вул. Смілянської, вул. Хрещатик, вул. Б. Вишневецького, з розміщенням основних будівель магазину «Кооператор», житловий будинок із Будинком «Архітекторів» та Будинком «Книги», житловий будинок із кафе «Ярославна» і творчими майстернями Черкаської й Національної спілки художників України. Автор проекту черкаського аеропорту, проекту історико-архітектурного вирішення «Чорного Яру» на розі вул. Шевченка та вул. Г. Сталінграду.
Перебуваючи на заслуженому відпочинку працював на відродження історико-культурної спадщини України ландшафтно-паркової території «Парк графа Воронова» в комплексі з пам’ятником історії архітектури «Башта князя Святослава» на Черкащині. Працював над проектом Національного спортивно-оздоровчого комплексу «Мошногір’я».
Лауреат республіканських та всесоюзних конкурсів проектів забудови «Проект монумента на честь 1500-річчя м. Києва» та інших. Не одноразово нагороджений почесними грамотами Черкаської міської ради, дипломами Державної архітектурно-будівельної інспекції України, Спілки архітекторів України.