03 червня 2016, 19:23

В умовах розбудови європейської соціально-орієнтованої держави одним з пріоритетних напрямів державної політики проголошується здійснення земельної реформи, головною метою якої є організація ефективного використання землі, контроль за дотриманням земельного законодавства, передача в приватну власність тим, хто її обробляє.
В Черкаській області є багато позитивних прикладів успішного проведення земельної реформи в окремих районах, проте, враховуючи недосконалість чинного законодавства, виникають проблемні питання, що потребують професійного вирішення відповідними фахівцями.
Представники Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області обговорили зі спеціалістами - землевпорядниками сільських, селищних рад нововведення щодо організації оцінки та ринку земель в Україні; функціонування та розвиток ринку земель на території Черкаської області; особливості організації ведення державного земельного кадастру; порядок набуття права власності та користування на земельні ділянки державної та комунальної власності; процедуру оцінки земель комунальної власності в межах населених пунктів; основні вимоги до проектування та забудови сільських населених пунктів в контексті чинного законодавства України; дотримання вимог природоохоронного законодавства при відведенні земельних ділянок та ін.
Слухачі обговорили також основні положення нового антикорупційного законодавства та шляхи запобігання і врегулювання конфлікту інтересів у діяльності посадових осіб органів місцевого самоврядування.
Крім питань фахового спрямування, спеціалісти-землевпорядники ознайомились зі станом і проблемами реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.
На переконання директора обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів Сергія Демченка, отримані на семінарі знання сприятимуть якісній реалізації повноважень спеціалістів - землевпорядників та ефективному проведенню земельної реформи в регіоні.