18 листопада 2016, 11:04

Першим питанням порядку денного стояв звіт голови Золотоніської районної ради Валерія Саранчі про роботу за рік, що минув з початку нинішньої каденції. Оскільки депутати на засіданнях постійних комісій вже заслухали голову ради та мали можливість уважно прочитати текст його звіту на сайті районної ради, вирішено було не повторюватися, а надати можливість голові коротко зупинитися на найважливіших тезах і працювати у режимі «запитання – відповідь».
Валерій Саранча зробив акцент на співпраці ради з сільськими громадами та проведеній спільно з райдержадміністрацією роботі щодо наповнення районного бюджету.
«Якщо у місцевої влади є ресурс у вигляді додаткових бюджетних надходжень, то вона має можливість щось зробити для громади. Зрозуміло, що на тлі росту цін і тарифів, загального зубожіння населення та суспільної депресії наші зусилля можуть комусь здаватися марними, але ми діяли відповідально і патріотично, виконуючи свої зобов’язання перед нашими виборцями і можемо сміливо їм дивитися у вічі. У визначенні пріоритетів фінансування рада намагалася знайти баланс між проблемою бідності і потребою розвитку району. Станом на 1 листопада цього року районна рада вже розподілила понад 44 млн. гривень додаткових коштів, половину з яких було надано сільськими бюджетами.

– Ми сильні, доки ми разом, – наголосив Валерій Саранча, говорячи про співпрацю ради з сільськими громадами і сільгоспвиробниками.
«Районна рада стояла на позиціях суворого дотримання законодавства щодо утворення об’єднаних територіальних громад. Там, де об’єднання дійсно прагнули місцеві жителі - районна рада допомагала, чим могла, як це було у випадку із Зорівською та сусідніми з нею громадами Драбівського району. Моя особиста позиція в тому, що реформа місцевого самоврядування не продумана і недостатньо забезпечена фінансово, що показує досвід діяльності перших ОТГ на Черкащині.

Голова районної ради подякував присутнім на сесії головам сіл і в їх особі депутатському корпусу сільських громад за ту підтримку і розуміння, які існували впродовж року. Подякував соціальним партнерам – сільгоспвиробникам за те, що відгукувалися на неодноразові прохання щодо підтримки проектів. Якщо за справу беруться спільно районна влада, сільська рада і господарство, вдається зробити багато.
Окремо словами вдячності згадав народного депутата В.Голуба, який протягом року допоміг залучити на програми енергозбереження в районі близько 9 млн. грн.. з Державного бюджету та депутатів Черкаської обласної ради В.Гончаренка, В.Гайовича, О.Лошкова та В.Полозова за допомогою яких на екологічні та інші потреби з обласного бюджету було виділено 300 тис. грн.

Решту 22 питання порядку денного було прийнято швидко, одностайно і майже без обговорення в сесійній залі.
Зокрема, прийняли програму розвитку краєзнавства у Золотоніському районі, яка передбачає виділення коштів на видання краєзнавчої літератури, проведення районних заходів та встановлення районної премії ім. М.Ф.Пономаренка; внесли зміни до програм енергозбереження і розвитку дорожньої інфраструктури; погодили рішення, які стосуються стану пожежної безпеки на території Золотоніського району, а також програм, спрямованих на підтримку роботи і переоснащення комп’ютерною та оргтехнікою ряду державних установ.


Потім вони затвердили зміни до бюджету, пов’язані з перерозподілом додаткових коштів. У змінах знайшли відображення всі прийняті протягом року і на цій сесії програми.
Розглянула сесія також зміни до статутів ряду установ районної комунальної власності, затвердила матеріали нормативної грошової оцінки земель 9-ти землекористувачів, нові тарифи «Райтеплоенергії», питання оренди майна та звернення до Кабінету міністрів України про повернення в районну комунальну власність раніше переданих у власність держави приміщень, які нині вивільняються.
Насамкінець голова районної ради зачитав звернення депутата В.Наумейко з пропозицією вивчити питання щодо можливості використання недіючого нині басейну в Шабельниківському НВК та анонсував старт ще одного пілотного проекту в Золотоніській ЦРЛ з електронного обліку пацієнтів і повідомив про досягнуті домовленості з міською владою та головою Черкаської ОДА про співфінансування на паритетних засадах робіт з ремонту та наповнення відділення екстреної медицини та Центру діагностування Золотоніської ЦРЛ.
На цьому сесія завершила свою роботу.