30 листопада 2016, 17:35

Загалом до складу делегації було відібрано вісім українських посадовців – голів чи заступників голів обласних та міських рад. Метою запрошення української делегації було надати можливість представникам місцевого самоврядування нашої країни ознайомитись із досвідом побудови системи органів місцевого самоврядування та громадянського суспільства, діяльністю і взаємодією органів влади й місцевого самоврядування на регіональному рівні, практичним досвідом об’єднання громад та вирішення місцевих проблемних питань.

У формі дискусій, доповідей, семінарів та презентацій запрошені обговорили широкий спектр політичних й спеціальних тем, зокрема ознайомились із досвідом кращих практик і умов розбудови місцевого самоврядування, взаємодії влади і місцевих громад, регіональних еліт (лідерів) із представниками місцевих адміністрацій, а також неурядових та бізнес-організацій.
Географія зустрічей охоплювала столицю Німеччини м. Берлін, федеральної землі Баварія м. Мюнхенг та м. Гермерінг.

За словами голови обласної ради Олександра Вельбівця, дивлячись на європейців, українцям є чому повчитися: і що стосується зміцнення місцевого самоврядування та децентралізації влади, і здійсненню соціально-економічних перетворень, і в розвитку культури.

– Та попри все, ми повинні пам’ятати головне – нам теж є чим пишатись. І саме це повинні розвивати і підтримувати. Використовуючи кращі приклади побудови європейської демократії, громадянського суспільства й міцного місцевого самоврядування, ми повинні зважати на власні історичні й національні особливості, реалії нашого сьогодення. Ми повинні будувати Україну європейську, а не Україну в Європі. Адже, ознайомившись із досвідом Німеччини, із певністю можу сказати: започатковані в нашій країні реформи, цінності й орієнтири цих змін, враховують кращі практики європейських демократій. Головне, однак, не сходити із наміченого, впроваджувати реформи системно і послідовно», – наголошує голова обласної ради.