19 січня 2017, 14:50

Саме обговорення останнього – формування госпітальних округів на Черкащині – стало предметом зустрічі голови обласної ради Олександра Вельбівця, першого заступника голови обласної ради Валентина Тарасенка, депутатів обласної ради, а також начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Михайла Лобаса, директора Центру екстреної та невідкладної медичної допомоги Черкаської обласної ради Владислава Свириденка, радника голови облдержадміністрації Ігоря Фесуна, голови федерації профспілок області Петра Шевченка із керівниками Городищенського, Звенигородського, Лисянського, Катеринопільського, Тальнівського і Шполянського районів та м. Ватутіне, головними лікарями центральних районних лікарень та з головами первинних профспілкових організацій медичних працівників цих районів.

Відкриваючи засідання, Олександр Вельбівець відзначив, що головною метою зустрічі стала необхідність озвучення широкому загалу бачення реформи та критеріїв її реалізації, ініційованих Міністерством охорони здоров’я України й Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, а також обговорення втілення змін на Черкащині, врахування конструктивних думок й пропозицій громади області.
– Проведення такої наради і в такому форматі започатковано вперше в області та має на меті спільно виробити узгоджену позицію щодо формування на Черкащині госпітальних округів, щоб право та інтереси громад були враховані при реалізації реформи галузі охорони здоров’я, – наголосив він.

«Шляхом непростих дискусій і переконань нам вдалося відстояти створення в області чотирьох (рекомендація міністерств – три) госпітальних округів, аби максимально, відповідно до поставлених перед нами умов, забезпечити зручність і ефективність роботи системи надання медичних послуг жителям області», – відзначив голова обласної ради.

Висловлюючись стосовно здійснення реформи і розподілу меж госпітальних округів присутні загалом підтримували необхідність якісних змін у системі надання медичних послуг та функціонування мережі закладів. Переважаюча більшість підтримала доцільність визначення м. Звенигородки адміністративним центром госпітального округу, в якому буде розміщена багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування другого рівня. Окремі райони відзначили, що мають власне бачення й бажають приєднатись до інших округів, про що відповідно клопотатимуть перед Урядом.

За словами присутніх депутатів обласної ради, в разі потреби, питання про підтримку чи не підтримку дій Уряду стосовно плану або методів реалізації реформи буде внесено на обговорення пленарного засідання сесії обласної ради, схвалено відповідне звернення до вищих органів виконавчої влади.
Обговорення утворення госпітальних округів відбудеться і в інших районах. Всі напрацювання будуть передані на розгляд управління охорони здоров’я ОДА для врахування в остаточний план.