Реформування медичної галузі на Черкащині обговорили у м. Звенигородці

19 січня 2017, 14:50
Реформування медичної галузі на Черкащині обговорили у м. ЗвенигородціІз початку 2017 року в Україні стартувала реалізація медичної реформи, що передбачає поступові зміни в системі надання медичних послуг протягом трьох років. Зокрема, як повідомляють у профільному міністерстві, планується розпочати зі зміни фінансування первинної ланки медичної допомоги за принципом «гроші за пацієнтом», запровадити референтні ціни на ліки та механізм відшкодування вартості ліків за трьома групами захворювань: серцево-судинних, бронхіальної астми, цукрового діабету ІІ типу, та створення системи госпітальних округів із подальшим реформуванням фінансування вторинної (спеціалізованої) ланки медичної допомоги.

Саме обговорення останнього – формування госпітальних округів на Черкащині – стало предметом зустрічі голови обласної ради Олександра Вельбівця, першого заступника голови обласної ради Валентина Тарасенка, депутатів обласної ради, а також начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Михайла Лобаса, директора Центру екстреної та невідкладної медичної допомоги Черкаської обласної ради Владислава Свириденка, радника голови облдержадміністрації Ігоря Фесуна, голови федерації профспілок області Петра Шевченка із керівниками Городищенського, Звенигородського, Лисянського, Катеринопільського, Тальнівського і Шполянського районів та м. Ватутіне, головними лікарями центральних районних лікарень та з головами первинних профспілкових організацій медичних працівників цих районів.Реформування медичної галузі на Черкащині обговорили у м. Звенигородці

Відкриваючи засідання, Олександр Вельбівець відзначив, що головною метою зустрічі стала необхідність озвучення широкому загалу бачення реформи та критеріїв її реалізації, ініційованих Міністерством охорони здоров’я України й Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, а також обговорення втілення змін на Черкащині, врахування конструктивних думок й пропозицій громади області.

– Проведення такої наради і в такому форматі започатковано вперше в області та має на меті спільно виробити узгоджену позицію щодо формування на Черкащині госпітальних округів, щоб право та інтереси громад були враховані при реалізації реформи галузі охорони здоров’я, – наголосив він.

Реформування медичної галузі на Черкащині обговорили у м. ЗвенигородціПрисутнім було представлено попередній план утворення госпітальних округів у Черкаській області, що має бути переданий на розгляд МОЗ та затверджений Кабінетом Міністрів України вже наступного місяця цього року. Згідно з постановою Кабміну передбачено географічний розподіл, згідно із яким до округу входитиме принаймні одна лікарня інтенсивного лікування, населення округу мінімум 200 тис. осіб, за наявності лікарні 2 рівня або 120 тис. осіб, за наявності лікарні тільки 1 рівня, та можливість доїзду до лікарні інтенсивного лікування із будь-якої точки округу має складати не більше 60 хвилин.

«Шляхом непростих дискусій і переконань нам вдалося відстояти створення в області чотирьох (рекомендація міністерств – три) госпітальних округів, аби максимально, відповідно до поставлених перед нами умов, забезпечити зручність і ефективність роботи системи надання медичних послуг жителям області», – відзначив голова обласної ради.

Реформування медичної галузі на Черкащині обговорили у м. ЗвенигородціТаким чином, згідно схеми область планується розділити на чотири госпітальні округи: І – Черкаський (у складі Канівського, Камʼянського, Смілянського, Черкаського та Чигиринського районів із центром у м. Черкаси), ІІ – Центральний (Городищенський, Звенигородський, Лисянський, Катеринопільський, Корсунь-Шевченківський, Шполянський райони та м. Ватутіне із центром у м. Звенигородка), ІІІ – Уманський (Жашківський, Маньківський, Монастирищенський, Тальнівський, Уманський та Христинівський райони з центром у м. Умань) та ІV – Лівобережний (Драбівський, Золотоніський та Чорнобаївський райони з центром у м. Золотоноша).

Висловлюючись стосовно здійснення реформи і розподілу меж госпітальних округів присутні загалом підтримували необхідність якісних змін у системі надання медичних послуг та функціонування мережі закладів. Переважаюча більшість підтримала доцільність визначення м. Звенигородки адміністративним центром госпітального округу, в якому буде розміщена багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування другого рівня. Окремі райони відзначили, що мають власне бачення й бажають приєднатись до інших округів, про що відповідно клопотатимуть перед Урядом.

Реформування медичної галузі на Черкащині обговорили у м. Звенигородці– Звичайно, запропоновані умови здійснення реформи не ідеальні і побоювання частини суспільства обґрунтовані станом інфраструктури, соціально-економічним становищем країни в цілому й медицини зокрема. Але під тиском цих обставин ми навпаки повинні стати ще більш прагматичними і стійкими у наших прагненнях «переломити» ситуацію, маємо якнайскоріше об’єднати наші зусилля та діяти разом, в одному напрямку. Тоді й рішення відповідатимуть загальним інтересам, а результат буде ефективніший, – сказав Олександр Вельбівець.

За словами присутніх депутатів обласної ради, в разі потреби, питання про підтримку чи не підтримку дій Уряду стосовно плану або методів реалізації реформи буде внесено на обговорення пленарного засідання сесії обласної ради, схвалено відповідне звернення до вищих органів виконавчої влади.

Обговорення утворення госпітальних округів відбудеться і в інших районах. Всі напрацювання будуть передані на розгляд управління охорони здоров’я ОДА для врахування в остаточний план.