27 лютого 2017, 18:35

До розгляду на порядок денний було внесено чотири питання. Першим заслухано підсумки економічного і соціального розвитку області за 2016 рік та основні завдання на 2017 рік.
Інформував з цього питання директор Департаменту регіонального розвитку облдержадміністрації Роман Карманнік. Виступаючи, він зазначив, що за підсумками роботи у 2016 році в економіці області спостерігається позитивна динаміка. Індекс промислового виробництва склав 106, 3%, сільськогосподарського виробництва – 102,1%, темп зростання капітальних інвестицій – 135,0%, темп зростання обсягу обороту роздрібної торгівлі – 103% тощо. Крім того, посадовець означив головні завдання, що їх потрібно буде вирішувати у 2017 році.

Юрій Ткаченко виокремив серед завдань пріоритетні, що повинні сприяти закріпленню результатів, досягнутих попереднього року. Зокрема, залучення інвестицій, нарощування виробництва продукції промисловості і сільського господарства, виконання заходів Стратегії розвитку Черкаської області до 2020 року, а також – створення об’єднаних територіальних громад.
Голова облдержадміністрації покритикував керівників Звенигородського, Драбівського, Чигиринського та деяких інших районів занизький рівень поінформованості місцевих жителів та зволікання із проведенням реформи.
– Вам необхідно виїжджати в райони, де вже створені громади, та вивчати їх досвід. Наше завдання – демонструвати на фактах ті можливості та ресурси, що отримують громади після об’єднання! – наголосив Юрій Ткаченко.

Голова обласної ради Олександр Вельбівець також долучився до обговорення цієї проблеми і попросив керівників районів назвати конкретні причини, що перешкоджають об’єднанню громад. Він також додав, що проти реформ у районах часто «агітують» народні депутати України, не бажаючи посилення впливу і фінансової самостійності місцевих громад:
– Насправді, ніхто не хоче про це говорити. І ніхто не вступає в дискусію. То я просив би керівників вступати в дискусії. А ще запитувати, яка була його позиція, коли виходили люди на Майдан і вимагали зміни влади та віддавали за це своє життя. І хай би він (народний депутат України) розказав про свою роль і місце в реформі децентралізації та свій вплив на розподіл коштів на ті чи інші об’єкти й соціально-економічний розвиток, – зазначив голова обласної ради.
Після обговорення першого питання, члени колегії заслухали наступні.
Директор Департаменту фінансів Наталія Кравченко інформувала про підсумки виконання місцевих бюджетів у 2016 році та основні завдання на 2017 рік.
Про заходи щодо легалізації заробітної плати та трудових відносин, детінізації економіки та забезпечення підвищення мінімальної заробітної плати інформували начальники Головних управлінь: державної фіскальної служби – Максим Криштопа, Пенсійного фонду – Світлана Зінник.

Про стан фінансово-бюджетної дисципліни в області проінформувала начальник управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області Тетяна Велько.
За результатами роботи колегії прийнято відповідні рішення та дано доручення.