04 квітня 2017, 19:15

Виставка нараховує 63 роботи, переважно пейзажів. Ініціатором вкотре виступив почесний краєзнавець, кандидат історичних наук, доцент, член НСЖУ, директор наукової бібліотеки ім. Михайла Максимовича національного університету імені Богдана Хмельницького Григорій Михайлович Голиш. Музичною прикрасою виставки став творчий колектив села Благодатне «Горлиця».
Невичерпним джерелом натхнення для живописців є краєвиди рідних околиць. Разом вони обожнюють працювати на пленері; часто, щоб ухопити мінливий світанковий стан природи, вирушають на етюди о четвертій ранку.

Мовою живопису автори транслюють глядачеві своє відчуття гармонії з навколишнім світом, ведучи польовими стежками подалі від міської метушні до рідних куточків Благодатного, Мельників, Хвилівки, до лісових галявин та тихих плес озер та річечок, запрошують зустріти імлистий світанок, відчути весняне пробудження землі, серпневу спеку та перше прохолодне дихання осені, звуки лісу, пахощі польових квітів.

Дорош Іван Іванович упродовж всього життя ніколи не зраджував своєму головному захопленню – живопису. Народився він 6 грудня 1954 року в м. Свалява Закарпатської області. Змалечку маючи хист до малювання, удосконалював його в дитячій художній студії, а на канікулах - у таборі юних художників. Із вдячністю згадує свого вчителя Золтана Бакані, пощастило йому вчитись і у майстра пейзажу Йосипа Бокшая – одного з фундаторів закарпатської школи живопису.


Зараз займається власною справою як приватний підприємець, а вісім років тому повернулась до творчості. Пані Віра – чудовий колорист, вона захоплюється не тільки олійним живописом, а пробує себе ще й в декоративно – прикладному мистецтві: акварельному живописі з вовни, та й цього замало її активній творчій натурі – вона ще й співає в творчому колективі села Благодатне «Горлиця».