18 липня 2018, 16:18

Теоретичне підґрунтя основ кооперативної діяльності учасники тренінгу отримали від члена ради Національної сільськогосподарської палати України та Українського сільськогосподарського кооперативного союзу Романа Корінця.
Практичні приклади розвитку кооперативів та підприємництва в громадах і селах Черкаської області учасники побачили на Корсунщині у Карашинській ОТГ (кооперативи та сімейні ферми в с. Черепин), та на Чигиринщині – в с. Івківці (туристичний комплекс «Зерноленд») та с. Суботів (обєкт «зеленого туризму» - етно-корчма \"У пані Олі\").

Відвідавши Карашинську громаду, де функціонують і кооперативи, і сімейні ферми, учасники тренінгу ознайомились із досвідом створення кооперативів, їх роботою, спробували продукцію з козячого молока, яке виготовляють на сімейній фермі, протестували техніку, яку використовує кооператив.
Під час візиту до «Зерноленду» учасники тренінгу змогли не лише дізнатися деталі реалізації цього проекту, а й спробувати себе в якості ковалів, гончарів, пряль.
Під час гостин на батьківщину Богдана Хмельницького, до корчми «У пані Олі», розташованої на території державного заповідника в Суботові, учасники тренінгу довідалися про особливості створення не просто етнооб\'єкту, а надпривабливого для відвідувачів об’єкту «зеленого туризму».

Усі побачені технології розбиралися з тренером, учасники визначали їхні сильні та слабкі сторони, мали можливість визначити, що варто використати, а чого слід уникати. Таким чином, отримані враження закріплювалися в свідомості учасників і вони більш повно бачили можливі механізми реалізації подальшого розвитку ОТГ.