Депутати обласної ради подбали про дітей

05 лютого 2019, 12:39
Депутати обласної ради подбали про дітейЛише у грудні 2018 року депутати обласної ради ухвалили обласну Програму поповнення бібліотечних фондів у Черкаській області на 2018 – 2023 роки, а вже у січні 2019 року обласна бібліотека для дітей отримала 1133 примірники – 199 назв нових, популярних, цікавих книг для підростаючого покоління.

Придбати ці книги бібліотеці вдалося за рахунок коштів, що виділені в рамках Програми.

Керівник установи Лідія Ушакова щиро зізнається, що це перше за останню десятирічку масштабне поповнення фонду бібліотеки за рахунок обласного бюджету.

Колекцію вдалося збагатити найсвіжішими бестселерами українських та зарубіжних письменників, якісними виданнями класики, що вивчається за шкільною програмою, та популярними серед дітей і підлітків історіями.

Основне, що підбір літератури проводили фахівці бібліотеки, які краще інших знають нині читацькі смаки наших юних книголюбів. А щоб за виділені кошти придбати якомога більше книг, працівники установи особисто вели переговори з видавцями.

Отож, наразі фонд поповнили книжки з видавництв: «Школи», «Тези», «Знання», «Видавництва Старого Лева».

Уже незабаром можна буде взяти в бібліотеці прославлені твори Наталії Щерби, Галини Вдовиченко, Сашка Дерманського, Надії Гербіш, Клауса Гаґерупа, Джеремі Стронґа, Ульфа Старка та інших, не менш відомих і майстерних авторів.

Нагадаємо, що Програма поповнення бібліотечних фондів у Черкаській області на 2018-2023 роки розроблена відповідно до законів України «Про бібліотеки і бібліотечну справу», «Про культуру», «Про інформацію», інших підзаконних актів, які визначають діяльність бібліотек України.

Бібліотечні фонди є важливим культурним, науковим, освітнім та інформаційним надбанням країни, спрямованим на задоволення читацького попиту, реалізацію прав громадян на доступ до інформації.

А ще варто зауважити, що сьогодні стоїть проблема не лише статичного оновлення бібліотечних фондів, а зміна диспропорції в кількісному складі на користь україномовних видань; забезпечення бібліотек мінімумом наукових, науково-популярних видань, кращих зразків класичної та сучасної української і світової літератури; придбання творів історичної тематики, літератури духовного характеру, поезії, фантастики, а також книг, які популяризують діячів української культури, науки, спорту тощо.