18 лютого 2019, 14:28

Ми попросили директора центру Ірину Зганяйко детальніше розповісти про діяльність комунального закладу.
– Ірино Францівно, в чому полягає основна особливість роботи вашого навчально-реабілітаційного центру?
– Ми єдиний заклад у Черкаській області такого профілю. Адже з наданням освітніх послуг, що є обов’язковим для нашого центру, невід’ємним також є надання реабілітаційних процедур.

На сьогодні контингент учнів комунального закладу становить 102 вихованці, серед яких 17 дітей – у дошкільних осередках та 85 учнів шкільного відділення (1-12 класи). З них 35 вихованців перебувають у Центрі цілодобово.

– Звичайно. Це різні напрями. Скажу так: відповідно до складеної програми здобувачі освіти (які навчаються за індивідуальною та інклюзивною формою) та вихованці дошкільних навчальних закладів отримують реабілітаційні послуги з розвитку слухового сприймання мовлення та формування вимови; психологічну корекцію та корекцію розвитку.

Послуги з реабілітації отримують 20 осіб з особливими освітніми потребами, які потім продовжують навчання в закладах загальної середньої освіти. Термін курсу реабілітації триває 4 місяці.
– Ваш контингент, як Ви сказали, діти з особливими потребами. Які заходи, крім навчально-реабілітаційних, організовуєте в урочний чи позаурочний час?


– Так, у 2018 році підписано угоди про творчу співпрацю з Черкаським районним будинком дитячої та юнацької творчості та Черкаською районною станцією юних техніків Черкаської районної ради; музеєм Т. Г. Шевченка с. Мошни; КЗ «Чигиринський навчально-реабілітаційний центр Черкаської обласної ради»; Золотоніською спеціалізованою загальноосвітньою школою-інтернат. Співпрацюємо і маємо значну підтримку науковців та викладачів Черкаського державного технологічного університету, національного університету ім. Б. Хмельницького, Черкаської гімназії № 9.
– Бачу у вас багато грамот, дипломів…

Лише цьогоріч наші вихованці брали участь у ІІ Всеукраїнській інтернет-олімпіаді з інформатики (14 учасників, дипломи І та ІІІ ступенів); з математики (12 учасників); з предметів початкової школи (4 учасники); Всеукраїнської дистанційної олімпіади «Олімпус-2018» (11 учасників); Міжнародної дистанційної олімпіади «Всеосвіта» з предметів початкової школи (11 учасників); з української мови (2 учасники) тощо.
Окрім того, проект нашого центру на тему: «Інтеграція в соціум дітей з особливими освітніми потребами» визнаний переможцем конкурсу соціальних проектів неурядових організацій. Його мета – розвинути та залучити дітей з особливими освітніми потребами до вивчення українських традицій та культури, виховання патріотів своєї держави та головне, навчити умінню інтегруватися в соціум, встановлювати контакти з однолітками тощо.

– Для цього налагоджено партнерські зв’язки з першою ротою окремого гірсько-штурмового батальйону 10-ої окремої гірсько-штурмової бригади. Проводяться зустрічі з ветеранами АТО. Щомісяця вихованці, педагоги і батьки передають бійцям ООС продукти, чай, каву, малюнки, дитячі листи, обереги, патріотичні браслети, шкарпетки тощо.
Також налагоджена співпраця з ГО «Громадський блокпост», ГО «Ветеранське братерство» м. Черкаси, БФ «Час Надії» у наданні допомоги воїнам ООС.
Тобто, педагогічний колектив робить все можливе, щоб діти з особливими потребами жили повноцінним життям, як і інші їхні ровесники, щоб почували себе в соціумі комфортно, максимально отримували ту підтримку і реабілітацію, яка допоможе їм відчути себе повноцінними громадянами суспільства.