22 лютого 2019, 14:28

Проведення земельної реформи та здійснення контролю за дотриманням земельного законодавства – один із пріоритетних напрямів державної політики.
З метою підвищення ефективності управління землекористуванням в регіоні та розвитку професійної компетентності фахівців-землевпорядників у Черкаському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів проведено короткостроковий тематичний семінар «Реформування земельних відносин на ринкових засадах».

Спеціалісти Держгеокадастру Черкаської області обговорили зі слухачами семінару зміни до Закону України «Про Державний земельний кадастр» у частині повноваження органів місцевого самоврядування, а також організацію ведення державного земельного кадастру, порядок набуття права власності й користування на земельні ділянки державної та комунальної власності, процедуру оцінки земель комунальної власності в межах населених пунктів тощо.

В рамках семінару землевпорядники отримали вичерпну інформацію про виділення й отримання земельних ділянок учасниками АТО - начальник організаційно-господарського відділу Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Людмила Пазинич ознайомила із законодавчими актами та надала відповіді на запитання слухачів.
Внесення змін до Закону України «Про Державний земельний кадастр» в частині надання повноважень органам місцевого самоврядування обговорила із спеціалістами-землевпорядниками начальник управління державного земельного кадастру Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Ольга Пазинич.

Актуальні питання державного та самоврядного контролю за використанням та охороною земель окреслила в.о. начальника Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Оксана Яковенко.
Серед фахових питань, що обговорювались на семінарі, – забезпечення реалізації на території області державної політики у сфері будівництва, містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства; координації діяльності суб’єктів містобудівної діяльності щодо комплексного розвитку територій населених пунктів в області та основні вимоги до проектування та забудови сільських населених пунктів в контексті чинного законодавства України.
Отримані знання сприятимуть створенню в регіоні ефективної системи управління земельними ресурсами.