Влада стимулює розвиток територіальних громад області - «Черкаський край», №23, 23 березня 2012 року

23 березня 2012, 18:53
З метою об’єднання зусиль сільських рад області, підтримки їхніх ініціатив, спрямованих на розвиток інфраструктури відповідних територіальних громад, захисту прав та інтересів їх мешканців обласною радою започаткований та щороку проводиться обласний конкурс на кращу сільську раду. Конкурс був задля підвищення рівня організаторської роботи сільських рад, поширення позитивного досвіду їх діяльності. З проханням більш детально розповісти про організаційні моменти проведення та реалізацію умов конкурсу ми звернулись до заступника голови обласної ради Василя Касяна.

– Василю Петровичу, розкажіть будь-ласка більш детально про конкурс.

– Щорічний обласний конкурс на кращу сільську раду проводиться з метою вивчення, узагальнення і поширення кращого досвіду роботи низової ланки органів місцевого самоврядування, їх виконавчих комітетів, поліпшення діяльності сільських рад у розвитку самоврядності, зміцненні самодостатності територіальних громад. Положення та умови конкурсу затверджені рішенням обласної ради. Він проводиться щорічно у два етапи: районний та обласний.

На районному рівні переможці визначаються кожною районною радою окремо, а на обласному комісія визначає кращу сільську раду з числа переможців районних конкурсів. Підбиття підсумків і підготовка пропозицій щодо визначення переможців обласного етапу конкурсу та розподілу призових місць здійснюється цією комісією протягом лютого-березня наступного за звітним року.

– Які вимоги постають перед учасниками?

– До уваги беруться такі найважливіші критерії, як економічна та соціальна діяльність рад, виконання місцевого бюджету, сприяння розвитку сільськогосподарського виробництва, реформування земельних відносин. Також за умовами конкурсу розглядаються результати роботи з інших важливих питань – охорони довкілля, охорони здоров’я, розвитку освіти та культури, соціального захисту та зайнятості, фізичної культури та спорту, зміцнення правопорядку, профілактика злочинності та соціальний захист населення.

Немало уваги при підбитті підсумків члени комісії приділяють реалізації на місцях державної політики щодо дітей, жінок, сім’ї та молоді, державних соціальних програм, а також злагодженості організаційної роботи, в тому числі дотримання регламенту роботи ради, аналіз ефективності розгляду звернень громадян, актуальності питань, які розглядалися на сесіях сільських рад тощо.

Важливо й те, що ті сільські ради, які посіли призові місця, протягом трьох наступних років участі в обласному конкурсі не беруть.

– Василю Петровичу, конкурс щорічно обумовлюється певною сумою винагороди. Як у цьому році?

– Звичайно, переможці отримують винагороду. Зазначу, що минулого року за пропозицією голови облдержадміністрації С.Б.Тулуба та підтримки голови обласної ради В.П.Черняка депутати обласної ради переглянули розмір премій. Згідно із внесеними змінами до Положення суми були збільшені приблизно у шість разів. Таким чином, грошова премія за перше місце складає 30 тис грн., за друге – 20 тис. грн. і за третє місце – 15 тис. грн. Такі кошти спрямовуються на вирішення соціально-економічних проблем територіальної громади. Вважаю, це своєрідною допомогою для тих, хто намагається і робить умови проживання людей в своєму населеному пункті кращим.

Торік за підсумками роботи сільських рад у 2010 році переможцями були визнані: Деренковецька Корсунь-Шевченківського району, яка посіла почесне перше місце; Русько-Полянська – Черкаського та Полянецька – Уманського районів, які зайняли друге місце; Бужанська – Лисянського, Вікнинська – Катеринопільського та Гладківщинська – Золотоніського районів, які поділили між собою третє місце.

– Чи є вже результати конкурсу за 2011 рік? Які сільські ради претендують на перемогу в конкурсі?

– Заявку на участь у конкурсі подали 19 сільських рад області. Члени комісії вивчають подані сільськими громадами матеріали. Я, в свою чергу, уже відвідав ряд населених пунктів Черкащини, що беруть участь у другому турі змагання. Серед них: сільські ради сіл Свидівок (Черкаського району), Лузанівка (Кам’янського району), Балаклея (Смілянського району), Великий Хутір (Драбівського району) та інші. У ході виїздів було перевірено об’єкти соціальної сфери сіл, відбулися зустрічі із представниками місцевих громад, під час яких вивчалась думка жителів сіл щодо покращення соціально-економічного розвитку та інфраструктури територій. За результатами роботи комісії з вивчення матеріалів учасників конкурсу, в тому числі, з виїздом на місця, будуть прийняті відповідні рішення та визначені переможці обласного етапу.

Ольга Прилуцька, «Черкаський край», №23, 23 березня 2012 року