Турботи соціальних працівників - «Молодь Черкащини», № 29, 18 липня 2012 року

18 липня 2012, 20:21
Як налагодити ефективну роботу соціальних працівників, яких побільшало після впровадження президентських ініціатив, обговорили 12 липня під час круглого столу в обласній раді. Ініціатор зустрічі – депутат обласної ради, голова постійної комісії з питань праці та соціального захисту населення Наталія Горбенко. До розмови запросили правоохоронців, громадських діячів, представників соціальних служб краю.

На сьогодні в Україні склалась ситуація. Коли реальне становище дітей не відповідає міжнародним стандартам. За останні 10 років значно знизився рівень захисту дитини в родині, більш поширеними стали соціальні явища бідності, бездоглядності, сирітства і дезадаптації. Часто діти зазнають фізичного, психологічного та економічного насильства з боку батьків. Ефективного механізму боротьби з цими виразками суспільства досі не виробили. У І півріччі 2012 року в області виявлено 482 сім’ї, які опинилися в складних життєвих обставинах. У цих родинах виховується 912 дітей. Першим кроком стало збільшення кількості соціальних працівників. По Україні у червні додаткових посад увели 12 тис., у області фахівців побільшало на 428 осіб. Усе – на виконання соціальних ініціатив Президента України з метою покращення надання соціальних послуг найуразливішим верствам населення.

– Головним завданням сьогоднішнього круглого столу є визначення шляхів посилення уваги місцевих громад до проблем сімей, які потрапили в складні життєві ситуації. Від чого ж по суті необхідно захищати дітей та які передумови виникнення загрози для життя і здоров’я дитини всередині родини? – запитувала Наталія Горбенко. – Проблема дітей-сиріт – проблема № 1 у країні. І якщо ми крокуємо до європейських розвинених країн – маємо її подолати.

Серед основних причин скрутного становища родин депутат назвав втрату значення родинних зв’язків, низький рівень духовності українців. Директор обласного центру соціальних служб для сім?ї, дітей та молоді Ніна Бабій переконана: вже давно на часі обрахування економічної складової родинного неблагополуччя. Та в Україні таких серйозних досліджень у останні роки ніхто не проводив.

Ірина Гришко, «Молодь Черкащини», № 29, 18 липня 2012 року