Валерій Черняк: «Люди мають зрозуміти – або ми рухаємося вперед, або тупцюватимемо на місці» - «Черкаський край», №64, 16 серпня 2012 року

16 серпня 2012, 20:24
Як вирішуються на Смілянщині соціальні проблеми й що робить місцева влада для людей – з’ясовував голова обласної ради Валерій Черняк цього вівторка.

Спочатку він побував у селі Балаклея. У супроводі голови Смілянської районної ради Олега Косенка та сільського голови Олени Ковальської Валерій Черняк відвідав ТОВ «ДНД». Підприємство вже третій рік випускає натуральні ефірні олії, які поставляє в салони краси по всій Україні. Згодом планує вийти на закордонні ринки збуту, зокрема, в Росію та Грузію. Про це розповіла директор товариства Яна Калиновська.

Сьогодні тут працює 17 осіб. Щоправда, їх зарплата становить всього 1400 гривень.

За словами Олени Ковальської, інвестори викупили приміщення колишнього дитсадку й збудували сучасний виробничий корпус із цивілізованими умовами роботи.

– Ці люди взяли той фундамент, оті руїни й зробили таке гарне приміщення. А ми за ті кошти, що вони нам заплатили, повністю відновили медичну амбулаторію. Вона обслуговує три села – Балаклею, Теклине й Мале Старосілля, а це понад 5 тисяч 800 жителів, – зазначила голова села.

Туди й направився голова обласної ради. Він поспілкувався з колективом, розповів про втілення в життя соціальних ініціатив Президента України та про те, що зроблено нинішньою владою за два роки.

– Будь-які реформи не подобаються нашим людям. Але реформа системи охорони здоров’я потрібна. Вона передбачає концентрацію коштів на місцях, в первинній ланці: амбулаторіях, ФАПах, лікарнях. Ви будете розпоряджатися грошима, але відповідальність дуже велика за кожну людину, яка проживає в селі. Тоді лікарі старатимуться добре працювати й бути найкращими фахівцями. Щоб тебе знали й до тебе йшли люди! – вважає Валерій Петрович.

– Дехто називає Україну депресивною країною. Я кажу, що звичайно депресивна, бо ми самі депресивні. Ви подивіться, двадцять років ми один з одним з’ясовуємо стосунки. Приходить одна команда до влади, тим не подобається і вони гудять цих. Приходить інша команда – те ж саме. І таке тягнеться ще з часів козацьких гетьманів… Прийшли люди до влади – дайте їм можливість спокійно відпрацювати п’ять років, не заважайте, не перекривайте дороги, не збирайте мітинги, не лийте бруд. Життя покаже, як вони спрацюють, – розтлумачив політичну ситуацію голова облради.

На його думку, сьогодні в селах Черкащини місцева влада робить конкретні справи.

– І це добре. Два роки працюємо, багато що зроблено, а декому все не так. Коли приїжджаєш в село, починаєш спілкуватися з людьми, питаєш, які проблеми. А вони мені – мовляв, все погано. А я питаю – а раніше краще жилося? Мовчать… Я кажу, давайте візьмемо листок паперу, розділимо пополам і будемо писати, що зроблено в селі за п’ять років попередньою владою й що зроблено за останні два роки. Пишуть – відремонтували ФАП, зробили стільки-то кілометрів освітлення, будинок культури привели в порядок. А я питаю, а чого в тій колонці нічого не пишете? А тоді ж нічого не робилося, відповідають. Але ж зараз робиться! Хай не все можна зробити відразу. Але є рух уперед…

Якщо раніше в бюджетах сільських рад були копійки, констатував Валерій Черняк, то сьогодні – по кілька мільйонів. В Балаклеї, наприклад, до кінця року вийдуть на 5 мільйонів гривень. Є за що відроджувати села.

Говорив голова обласної ради і про гідну зарплату, яку мають отримувати черкащани. Потім він відвідав поштове відділення, будинок культури та музей.

Завітав і до Балаклеївської спеціалізованої школи I-III ступенів імені Євгенії Гуглі, де триває ремонт. Там ставлять пластикові вікна за програмою ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». До речі, Черкащина є лідером в Україні в цьому проекті. Цьогоріч на 38 об’єктів в області надійде 5,7 мільйона гривень.

У сільській раді Валерій Черняк провів прийом громадян. Його просили надати фінансову допомогу дворічній онкохворій дитині, посприяти поставити знаки на зупинках та вплинути на облавтодор, який не поспішає ремонтувати дороги. А Олена Ковальська порушила питання ремонту будинку культури. Вона озвучила ще дві великі проблеми – вуличне освітлення та будівництво церкви.

Валерій Черняк спілкується з керівництвом Смілянської райлікарні.

Далі голову обласної ради чекали в Смілянській районній лікарні імені Софії Бобринської. Головний лікар Олексій Семенчук розповів, як районна та обласна влада допомагає закладу, про перспективи й плани, ремонти й нове обладнання.

Валерій Петрович оглянув комунальний аптечний кіоск і кілька відділень. Зустрівся він і з колективом районної поліклініки.

Анатолій Котов, «Черкаський край», №64, 16 серпня 2012 року